Son Dakika Haberler

Engelliler Günü Kutlanmaz

Engelliler Günü Kutlanmaz
Okunma : 1.593 views Yorum Yap

Sarıyer Meclisi Aralık ayının 1. Oturumunda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesi ile konuşma yapan AK Parti Meclis Üyesinin önemli günleri anma ve kutlama alışkanlığından kaynaklanan “Kutlama” kelimesi nedeni ile cevaben söz alan Sarıyer Belediyesi Bütçe ve Engelliler Komisyonu Başkanı Hayrettin Dereli içinde duygular dolu haykırışını dile getirdi.

Bunca senedir konuştum fakat halen bir nokta da anlaşamadığımızı görüyorum ki “Engelliler Günü Kutlanmaz” bunu bir dahaki konuşmaların uygulamalar zaten eksiktir. Konuşmalarınızda dikkate almanızı önemli rica ediyorum. Engeliler günü kutlanması demek aşağılayıcı bir tavırmış gibi geliyor bana. Bahsettiğiniz şeyler 40 senedir yapılıyor beş senelik uygulamalar zaten yoktu.

Engelli için yapılan her şey eksiktir.

Asansör kulanıyorsunuz. Dünyanın en büyük eylemi merdiven çıkabilmektir. Sakatlık böyle bir durumdur. Kaybettiğiniz şeylerin kıymetini bilmemek anlamına gelmektedir. Bu günlerin kutlamasını yapmamanızı istiyorum.

Engelli ama engelli olduğunu sürekli unutan biri olarak, tüm engelli arkadaşlarımın, yanında, çevresinde engellerini unutturan kişilerle dolu olmasını diliyorum. Bugünün tek yegane amacı bu olmalıdır.

Hayrettin Dereli Meclis Konuşması

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)