Son Dakika Haberler

ERKEN SEÇİME CHP BELEDİYELERİNİ HEDEF ALARAK BAŞLADILAR

ERKEN SEÇİME CHP BELEDİYELERİNİ HEDEF ALARAK BAŞLADILAR
Okunma : 88 views Yorum Yap

alpertasdelen-34

1 Kasım seçimleri öncesi AKP ve yandaşları CHP’li belediyeleri hedef göstermeye devam ediyor. CHP’li belediye başkanları için özellikle “zenginleşme iddialarının” yandaş medyada yazılmasından sonra adli süreç ve ardından da siyasi süreç başlatan AKP sözcülerinin yeni hedefi Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen oldu.

İddiaya göre Taşdelen’in Özel Kalem Müdürü Emrah Çınar çok sayıda müteahhit ve işadamı ile belediye çalışanlarından borç alarak kayıplara karıştı. Çınar’ın, Taşdelen ailesinin akrabalarından Gürsel Erol’un şoförünün oğlu olduğu, kayıplara karışan Çınar’ın “taşeron” kadrosundan protokol müdürü olduğu öne sürüldü. Yine iddialara göre imza yetkisi bulunmayan Emrah Çınar mahalli seçimlerden sonra Taşdelen’in en yakın adamı haline geldi. İşadamlarından “ihale sözü” ile para topladı; çok sayıda çalışandan da 5. 000’er TL tutarında “borç” aldı.

Sabah’taki habere göre, şikayetlerin artması üzerine Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen Emrah Çınar ve babasını Gürsel Erol’un Turan Güneş Bulvarındaki ofisine çağırdı. O görüşmeden sonra Çınar ortadan kayboldu. İddiaya göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da olayı incelemek üzere bir Ankara Milletvekilini sözlü olarak görevlendirdi.

Özel kalem değil, getir götürcü

İddialarla hedef adam haline getirilmek istenen Taşdelen YURT’a olayı anlattı. Emrah Çınar’ın Belediye çalışanı ve özel kalem müdürü olmadığını söyleyen Taşdelen şunları söyledi: “Bu şahıs benim özel kalem müdürü değil. Belediye’nin taşeron şirketlerinin birinde çalışıyor. Orada getir götür işlerine bakıyor. Ben bu yayınları dikkate almıyorum. Havuz medyası işte. Makam aracım ile ilgili de haber yapmışlardı. Aracın daha önce satıldığı ve yalanları ortaya çıktı. Bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunuldu.”

Turbun büyüğü heybede

Yurt Gazetesi’nin aldığı bilgiye göre Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile ilgili 11 bin 810 konutluk imar artışı da parti içinden ve dışından gündeme gelecek. İddialar arasında The Greeen Park Otelindeki emsal artışı da bulunuyor. Kızılırmak Mahallesi 27476-1 ada parsel üstündeki sağlık alanı konut ve ticaret alanına çevrilmiş, Yeşilyurt İnşaat tarafından 0.5 olan emsal de artırılmıştı. Reyhan Şar isimli CHP’li üyenin muhalefeti 07.08.2015 tarihinde Müslüm Tekin, Kıvanç Kibar, Servet Bulut Doğan, Güldane Karabulut ve Erdal Türk isimli imar komisyonu üyeleri tarafından 30 Mart’ta reddedilmişti. İddiaya göre aynı heyet Beytepe 28822-1, 28827-1, 28828-1, 288834-1, 288835-1, 28837-1 nolu ada parsellerde Su yapıya ait 160 konutluk alanın 770 konuta çıkarılmasına itiraz eden Turgut Aslanoğlu’nun da itirazını hazırladıkları raporla reddetmişlerdi. Ayrıca yine Turgut Aslanoğlu’nun itirazında Akçalı İnşaat tarafından Beytepe’de yapılan 2300 konut sayısını altı kat artırarak 13 bin 500’e çıkarılmasını imar komisyonu reddetmişt