Son Dakika Haberler

FERAHEVLER’DE 18. MADDE UYGULANMASI VE İMAR PLANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

FERAHEVLER’DE 18. MADDE UYGULANMASI VE İMAR PLANI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Okunma : Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve teknik ekibi, vatandaşları İmar Kanunu’nun 18. maddesi hakkında bilgilendirmek için Ferahevler Mahallesi’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, “Bu bölgede 18. madde uygulaması olmadan tapusu olmayan kişilerin sorunu çözülemez. Hisse tapulu parsellerin de bu uygulamayla müstakile dönmesi ve imar parselle dönmesi durum var” dedi.

 

Sarıyer’in kanayan yarası mülkiyet sorununun çözümü için göreve geldiği günden bu yana çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi Ferahevler Mahallesi’nde, İmar Kanunu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ile birlikte kadastral nitelikteki taşınmazlarda bütün sosyal tesislerin, yeşil alanların, kültürel alanların, yolların ayrılarak parsellerin yola cepheli şekilde inşaat yapılabilir hale getirilmesini içeren 18. Madde uygulaması hakkında vatandaşlara bilgi veren Başkan Genç, soruları da yanıtladı. Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, “Ne istediğinizi bir dilekçe işe bize bildirin. Biz de bunları değerlendirelim” diye konuştu.

 

ÇOCUKLARIMIZIN YARINI HEPİMİZİN ELİNDE

 

Programda konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Ben Sarıyerliyim, o nedenle imar sorununun nerede başladığını ve nerelere kadar geldiğini çok iyi biliyorum. Ben de oturduğum mahallede aynı sorun ile karşı karşıyayım. Bugüne kadar zaman zaman avukata ihtiyacımız oldu, yarı yolda bizi bıraktı. Mühendise ihtiyacımız oldu, bizi yeterince bilgilendirmedi. Bugün farklı bir noktadayız. Artık sizin çocuklarınız arasında avukatlar, mühendisler var ve neyin ne olduğunu çok iyi biliyorlar.

 

Biz bu işi çözmek için 15 yıldır, yani daha göreve gelir gelmez çalışmaya başladık. Bıkmadan, usanmadan devam ediyoruz, devam edeceğiz. Biz bu işin peşini bırakmak istemiyoruz. Çünkü çok zor zamanlardan geçtik. Çözene kadar devam edeceğiz. Çocuklarınızın yarını sizin elinizde. Aslında hepimizin elinde. O yüzden en doğru nasıl yapılıyor onu konuşacağız. Burada yıllarca yaşayan insanların, buraların gerçek sahibi olduğu gerçeğini kağıt üstüne taşıyacağız” dedi.

 

Ferahevler Mahallesi Muhtarı Turan Öztürk ise, tapu sorununa yıllardır çözüm aradıklarını belirterek, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibine teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)