Son Dakika Haberler

GEZİ’Yİ 4 Yıl Değil, 40 Yılda Kutlasalar Proje Devam Edecek

GEZİ’Yİ 4 Yıl Değil, 40 Yılda Kutlasalar Proje Devam Edecek
Okunma : 92 views Yorum Yap

Akp Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında yapmış olduğu konuşmasında 4 yıl değil 40 yılda geziyi kutlasalar 3 büyük projeye devam edeceğiz, dedi.

Dedik ki AKM’yi yıkalım, hemen isyanlar”

Yol, baraj, köprü yapmak istediğimizde hemen çevrecilik hassasiyetleri kabardı. Bu geziciler değil mi 10-12 ağacı bir yerden bir yere taşırken isyan edenler? Çünkü bunlarda ağaç taşıma kültürü de yok. Bunlar beceri isteyen işler. Batıda bakıyorsun devasa ağaçları bir yerden bir yere naklediyorlar. Hayatta ihracatını yapıyorlar. Ama bunlar bundan anlamaz. Bunlar böyle gezici. 4. yılını da kutlasalar 40. yılını da kutlasalar buna alışacaklar. Bunlar İstiklal Caddesi’nden istiklalimiz ve istikbalimiz için yürümüyorlar. Bölücü terör örgütünün temsilcileriyle el ele kol kola yürüyorlar.

“Dün akşam Taksim’deki AKM’yi anlattım. Türkiye’ye yakışan opera binasını Ankara’da inşa ettik. Aslolan İstanbul’a böyle bir opera binası kazandırmak. Dedik ki AKM’yi yıkalım. Çünkü depremden zarar görmüş bir bina. Hemen isyanlar. Aynı şeyi Muhsin Ertuğrul’da da yaptılar. Gösteri üzerine gösteriler. Ne oldu? Şu anda eski Muhsin Ertuğrul’un iki kat büyüklüğünde bir bina kazandırdık. Kötü mü yaptık?

“Şimdi de AKM’de proje tamam. Yanda ve arkadaki boşluğu da katmak suretiyle dev bir opera binasını inşa edeceğiz. Muhteşem bir proje var. Bunu inşa etmek suretiyle İstanbul’daki eksikliği gidereceğiz. Taksim’e üç dev projeyle yola devam edeceğiz. Önümüzü kesemezler.”