Son Dakika Haberler

Gülerce “Çok Kötü şeyler Olacak”

Gülerce “Çok Kötü şeyler Olacak”
Okunma : 125 views Yorum Yap

huseyin_zamanCemaatin sesi Hüseyin Gülerce, Zaman gazetesindeki köşe yazısında çok kötü şeyler olacak, İki araba kafa kafaya çarpılacak ifadesi kullanarak önemli mesajlar veren Gülerce, zararı Türkiye çekecek dedi.

Başbakan Erdoğan’ın açıklamaları ve Gülen’in avukatının yeni ses kayıtlarının çıkabileceği uyarısını yan yana getiren Gülerce, çarpıcı bir köşe yazdı.

Hüseyin Gülerce’nin yazısı;

‘DEMEK ÇOK KÖTÜ ŞEYLER OLACAK’

“Sayın Gülen’in avukatının ikazlarıyla birlikte okunduğunda, Sayın Başbakan’ın ifadeleri dimağlarımıza bir çivi gibi çakılan, zihinlerimizi zonklatan şu soruyu akla getiriyor: Demek, çok kötü şeyler olacak… Bu süreç; sapla saman karıştırılmadan, koskoca bir camia töhmet ve zan altında bırakılmadan, bu ülkede hayır ve iyilik hevesi, heyecanı öldürülmeden, insanımızı birbirine hasım hale getirmeden nasıl yönetilecek?

‘AMA HUKUK NEREDE’

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında, Sayın Başbakan “Sabah gözaltılar başladı, öğlen haberi medyaya sızdırıldı, akşam da mahkumiyet kararı verildi.” diyerek yapılanları eleştirmişti. Şimdi aynı şey yapılmıyor mu? Bir heyuladan bahsediliyor. Darbe yapmış, MİT’i karşısına almış, herkesi dinlemiş, her yere sızmış, her köşe başını tutmuş. Kesin bir dille, sanki ortada bir yargı kararı varmış gibi konuşuluyor. Ama hukuk nerede? Yargı, kararını verinceye kadar hani insanlar masumdu? Hani suçun şahsîliği prensibi vardı? Diyelim ki bazıları, Hizmet’in ruhu ile bağdaşmayan bir iş yaptılar, sadece Allah’ın rızasına kilitlenmiş, gerçekten bugüne kadar görülmemiş bir fedakarlık destanı yazan milyonlarca insanı üzmenin, kırmanın alemi nedir? Neden titizlik gösterilmiyor, neden üslup cinayetleri ile dümdüz gidiliyor? Psikolojik harp unsurlarıyla kendi insanımıza bir operasyon mu yapılıyor? Bu, devlet ciddiyeti, hukukun üstünlüğü ile bağdaşır mı?

‘İKİ ARABA KAFA KAFAYA ÇARPIŞACAK’

Sayın Başbakan’ın yargıya müracaat etmesi gerekir. Değilse tek şeritli -demokratikleşme, hukukun üstünlüğü ve özgürlükler şeridi- bir köprüde -o köprü Türkiye’dir- iki araba kafa kafaya çarpışacak. Kardeşliğimize, huzurumuza yazık olacak…”