Son Dakika Haberler

Hatay'ı Suriye Topraklarına dahil ettiler, Başbakan tepki vermedi.

Hatay'ı Suriye Topraklarına dahil ettiler, Başbakan tepki vermedi.
Okunma : 112 views Yorum Yap

suriye_hatayBaşbakan Erdoğan’ın hertürlü destek verdiği Suriyeli Muhalifler, İstanbul’da yaptıkları toplantıda HATAY’ı kendi topraklarında gösterdiler, Türkiye buna tepki göstermedi.
Türkiye’de Suriye karşıtı düşmanlığı körüklemek için kullanılan haritaların bir benzerini Suriye hükümetine karşı faaliyet yürüten gruplar kullandı. İstanbul’da yapılan toplantıda Hatay’ı Suriye topraklarında gösteren haritayı kullanan muhalifler, buradan dünyaya seslendi, “müdahale için geç kalmayın” mesajı verdi.
Türkiye’nin desteğiyle yapılan toplantıda görülen haritaların benzerleri, uzun yıllar boyunca Suriye’ye yönelik düşmanlığı körüklemek için kullanılıyor, Suriye’nin Hatay üzerinde hak iddia ettiği iddiasıyla düşmanlık tohumları ekiliyordu.
Hataylı vatandaşların Suriye yönetiminin Hatay üzerinde hak iddia etmesi gibi propagandalara prim vermediği, Suriye’ye akrabalık ilişkileri ve kardeşlik duygularıyla yaklaştığı biliniyor. Türkiye’nin düşmanlığı körüklemek için kullandığı haritaların yine kendi organizasyonuyla yapılan “muhalif” toplantıda kullanılması, ikiyüzlü dış politikayı gözler önüne seriyor.