Son Dakika Haberler

İŞ ADAMLARINA OPERASYON DEVAM EDİYOR

İŞ ADAMLARINA OPERASYON DEVAM EDİYOR
Okunma : 103 views Yorum Yap

Tatlicifetocu
GÜLLÜOĞLU BAKLAVALARI FETÖCU ÇIKTI
15 ilde yürütülen FETÖ operasyonunda 100’ün üzerinde adrese eş zamanlı baskınlar düzenledi. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ‘iş dünyası yapılanması’na ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Aydınlı Grup, Eroğlu Holding, Faruk Güllüoğlu, Nejat Güllüoğlu ve TUSKON’a bağlı şirketlerde aramalar devam ediyor. Faruk Güllüoğlu, Nejat Güllüoğlu ve Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı gözaltına alındı. Gözaltına alınan iş adamlarının tüm mal varlıklarına el konması kararı verildi.
187 ŞÜPHELİ İŞ ADAMINA OPERASYON
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcı Vekili İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 187 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.
1 NUMARA TUSKON BAŞKANI
Soruşturmada adı geçen kişiler için; ‘Terör örgütünün finansmanı’, ‘Terör örgütüne üye olmak’ ve ‘terör örgütü kurmak ve yönetmek’ suçlarından gözaltı kararı verildi. Hakkında gözaltı verilen 187 kişilik listesinin bir numaralı isminin TUSKON Başkanı Rızanur Meral olduğu belirtildi. Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavaları’nda da arama yapılıyor. Nejat Güllüoğlu ve Faruk Güllüoğlu gözaltına alındı.