Son Dakika Haberler

Karayalçın İstanbul’daki hedeflerini açıkladı

Karayalçın İstanbul’daki hedeflerini açıkladı
Okunma : 95 views Yorum Yap

image

Beşiktaş’taki Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlene törene; CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, milletvekili adayları ve partililer katıldı.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıya katılan davetliler, CHP’nin ‘Önce Türkiye’ isimli seçim şarkısıyla karşılandı. Tanıtım öncesinde sahne alan ve partili kadınlardan oluşan müzik korusu, mini bir konser verdi. Müzikal sunum sonunda partililer, 10. Yıl Marşı’nı okudu.

image
KARAYALÇIN: CHP’SİZ HÜKÜMET OLMAYACAK!

Toplantıda konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Karayalçın, İstanbul örgütü olarak hedeflerini büyüttüklerini söyledi. Karayalçın, “İl örgütü olarak 1 Kasım seçiminde mevcut 28 milletvekiline 400 bin oyla 5 vekil eklemeyi hedeflemiştik. Ama son toplantıda 1 milyon yeni oy hedefledik.” dedi.
İstanbul’da yüzde 34 oy oranı hedeflediklerini de dile getiren Karayalçın, partililere çok daha çalışma isteğinde bulundu. 1 Kasım seçimlerinde çok daha umutlu olduklarını ifade eden Karayalçın, “CHP’nin olmadığı bir hükümet kurulamayacak. Ya hükümet kuracaktır, ya da kurulacak hükümetin ortağı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

‘Önce insan, önce birlik ve önce Türkiye’ diyen seçim bilgilerinin yaşanılır bir Türkiye hedeflediklerine işaret eden Karayalçın, İstanbul’da gelir düzeyi 750 liranın altında olan herkese katkıda bulunacakları sözlerine ekledi

Öğrencilere yönelik önemli vaatleri olduğuna işaret eden Karayalçın, üniversitelerdeki tüm harçların kaldırılmasını ve bir yıl zarfında iki kişilik odalar şeklinde yurtlar yapmayı, lise öğrencilere lise kart, üniversite öğrencilerine burs ve en önemlisi de askerliği kısaltmayı taahhüt ettiklerini dile getirdi.
Karayalçın, en önemli taahhütlerden birinin de YÖK’ün kaldırılması olduğunu belirtti. CHP İl başkanı Karayalçın, CHP iktidarında 10 bin öğrencinin doktora çalışmaları amacıyla yurt dışına gönderileceğini kaydetti.

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş da, parti olarak ülkeye verdikleri değerden dolayı 1 Kasım seçimlerinde ‘Önce Türkiye’ dediklerini belirtti. Yarkadaş, iktidara gelme yolunda mücadele verdikleri seçimde, İstanbul içinde hedefledikleri 1 milyon yeni oy kazanmanın ise o kadar zor olmadığını ve bunu İstanbul’da başarabilecek bir teşkilat yapısına sahip olduklarını dile getirdi.