Son Dakika Haberler

Kılıçdaroğlu TELE1 de Merdan Yanardağ’ı ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu TELE1 de Merdan Yanardağ’ı ziyaret etti.
Okunma : Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cezaevinden çıkan Merdan Yanardağ’ı TELE1’de odasında geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu TELE1’de Merdan Yanardağ’ı ziyaretinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday, Meclis Üyesi İrfan Sandıkçı, Milletvekili Ali Mahir Başarır eşlik ettiler,

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu : Demokrasinin olmadığı yerde bu tip sorunlar her zaman çıkacak, Düşünce özgürlüğü kadar degerli bir şey yoktur. İnsanların kendilerini özgürce ifade ettikleri bir toplumda demokrasi ancak büyür yeşerir, o ülkeye huzur gelmiş olur. Farklı düşünceye tahammül etmekse siyaset kurumunum temel görevlerinden birisidir, maalesef otoriter bir yönetimde, otoriter bir rejimde yaşadığımız için demokratik söylemler bazılarını rahatsız ediyor. Bizlerde veya sizlerde ülkesini düşünen sağ duyulu aydınlarda onlar rahatsız olsunlar diye konuşuyorlar. Bunun doğal olarak bir bedeli oluyor. Aslında olmaması gereken bir şey, bu rejimlerde karşınıza çıkıyor, bu ülkenin aydınları, yazarları, çizerleri, sanatçıları bir şekli ile cezalandırılıyor. Kendi düşündükleri dünyaya hizmet etmedikleri için. Oysa aydınlar tolumu aydınlatan kişilerdir. Onların düşüncelerine saygı duymak gerekiyor.hapse giren ilk aydın siz değilsiniz sonuncusuda siz olmayacaksınız. Bu bedellerler kendi öz geçmişlerinin. Birer altın madalyasıdır. Bunlardan biri sizsiniz dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)