Son Dakika Haberler

Kuvvetler Ayrımı, Yargı Bağımsızlığı ve Yargı Yüksek Kurulları Sempozyumu

Kuvvetler Ayrımı, Yargı Bağımsızlığı ve Yargı Yüksek Kurulları Sempozyumu
Okunma : 122 views Yorum Yap

DSC_9224Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in organizasyonunda gerçekleştirilen Uluslararası Kuvvetler Ayrımı, Yargı Bağımsızlığı ve Yargı Yüksek Kuruları Sempozyumunda Sarıyer en güzel ve günün siyasi ağırlığı nezdinde uluslararası gündem yarattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Grand Tarabya Oteli’ndeki sempozyuma Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Bülent Tezkan, Emine Ülker Tarhan, Oktay Ekşi, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz katıldılar, CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Kemal  Kılıçdaroğlu’nu karşılamadan sonra otelden ayrıldı.

Yarsav Başkanı Murat Arslan Bugünü organize eden Şükrü Genç’e teşekkürlerini sundu.

DSC_9187SAHTEKAR DİKTATÖR

Sarıyer Belediyesi’nin organize ettiği ve YARSAV (Yargıçlar ve Savcılar Birliği)’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Sempozyumun ilk oturumunun sona ermesinin ardından gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İktidarın söylem ve tutumlarının bir diktatörlükten farksız olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Ben sahtekar diktatörün ülkeyi yönetmesini istemiyorum. Cumhurbaşkanı Anayasa’ya sadakat yemini içmiştir. Onun gereğini yapmak zorundadır. Ben demokrasiyi özgürlüğü savunuyorum demeli bir Başbakan. Ben kısıtlama getireceğim, haber yaparsa televizyon kanallarına müdahale edeceğim bu olmaz. Düne kadar diktatörden söz ediyorduk. Şimdi sahtekar diktatörden söz ediyoruz. Anketlere müdahale ediyor. Ben sahtekar diktatörün ülkeyi yönetmesini istemiyorum” diye konuştu.