Son Dakika Haberler

MASADAN KALKAN HESABINI VEREMEZ

MASADAN KALKAN HESABINI VEREMEZ
Okunma : 81 views Yorum Yap

koalisyon-909

AK Parti ile CHP arasında ‘keşif amaçlı’ koalisyon görüşmeleri devam ederken, önceki gün Başbakan Davutoğlu’nun “MHP ile de temas halindeyiz” demesi “Koalisyonun rotası değişiyor mu?” sorusunu akıllara getirdi. Aynı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan da “koalisyon görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmaması halinde, dışarıdan destekli bir azınlık hükümetiyle hemen seçime gidilmesi gerektiği” mesajını verdi. Bu gelişmeler üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün sabah, AK Parti ile koalisyon temaslarını yürüten CHP heyetiyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu kurmaylarına “Masadan kalkmak yok, görüşmeleri sürdürün” talimatı vererek şunları söyledi:

MASADAN KALKAN TARAF OLMAYACAĞIZ

Samimi bir şekilde de görüşmeleri yürütüyoruz. Birileri bizim masadan kalkmamız için bugün suyu bulandırabilir. Ama bu oyuna gelmeyeceğiz. Masadan kalkan, masayı deviren taraf olmayacağız.

AKP İŞİ AĞIRDAN ALIYOR

Her gün 4-5 şehidin cenazesinin geldiği bir ortamda, masadan kalkan bunun hesabını millete veremez. AKP işi ağırdan alıyor, ipe un seriyor. Bunun farkındayız. Ancak ülkenin durumu ortada.

Bu işin daha fazla uzamaması gerekiyor. Kaldı ki masaya koyduğumuz ilkelerimiz evrensel hukuk kurallarını içeriyor. Bunların keşfedilecek, reddedilecek, tartışılacak bir tarafı yok. Görüşmeler bir an önce sonuçlanmalı. Askerimiz, polisimiz şehit ediliyor. Daha neyi bekliyoruz?

AKP-MHP KURABİLİYORSA KURSUNLAR

Bizim kırmızı plaka merakımız yok. AKP-MHP, hükümeti kurabiliyorlarsa, buyursunlar kursunlar,  Cumhurbaşkanı ne zaman yurtdışına çıksa, bu tür açıklamalarla gündemi değiştirmeye çalışıyor. Sayın Davutoğlu hükümeti kurmayı çok istiyor. Ama Cu