Son Dakika Haberler

SARIDAĞLI İSTEDİ BELEDİYE YAPTI

SARIDAĞLI İSTEDİ BELEDİYE YAPTI
Okunma : 96 views Yorum Yap

 
Saridagli
Sarıyer’in Sarıdağ Mahallesi, yapılan genişletme ve asfaltlama çalışmalarının ardından çevre düzenlemelerini de tamamladı.
Sarıyerli vatandaşların, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten dik ve virajlı Sarıdağ Mahallesi ile ilgili şikayetlerini dikkate alan Fen İşleri Müdürlüğü harekete geçti. yol genişletme çalışmalarının ardından, Sarıyer Belediyesi’nin çevre düzenlemesini de tamamlaması ile mahallede vatandaşlar ulaşımlarını daha rahat sağlayacaklar.
Daha önce yayaların kullandığı merdivenlerin dar olmasından şikayet eden vatandaşlar daha geniş merdivenlere kavuşurken; dik ve sıkışık Sarıdağ yolunun genişletilmesi de bölge trafiğini rahatlattı.
Sarıdağ’da neler yapıldı?
Sürücülerin manevra yapmakta zorlandığı, kaza ihtimaline açık ve dik yokuşlardan oluşan yol, Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün uzman ekipleri tarafından 3 metreden 7 metre eninde genişletildi. Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki yolun kenarına 200-300 metrekare güvenlik duvarı inşa edildi. Özellikle yaya ulaşımını engelleyen zorlu yamaçlar, inşa edilen merdivenlerle sorun olmaktan çıktı.