Son Dakika Haberler

Sarıgül, Şükrü Genç Elele İktidara Koşuyor

Sarıgül, Şükrü Genç Elele İktidara Koşuyor
Okunma : 129 views Yorum Yap


sarigul_sukru_1CHP ‘ye katılımı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı kesin gözü ile bakılan Mustafa Sarıgül, Şükrü Genç’in temelini attığı Cumhuriyet Mahallesindeki Sarıyer Cemevi inşaatına giderek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mustafa Sarıgül ile Şükrü Genç’in tüm çalışmalarda bilgi alışverişinde bulunmaları ve her fırsatta bir arada olarak siyasi arenaya mesaj vermeleri, Siyasi  kulislerde kulvarların ve hedeflerin aday tespitlerinde iktidar yolunun birlikte aşılacağı, kırgınlıkların , küskünlüklerin olamaması gerektiği mesajları verilirken, Şükrü Genç, Mustafa Sarıgül ikilisinin ortak siyasi çalışmalar içerisinde olduğu gözlemlendi.

Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Dostluğun ve muhabbetin en güzeli burada yaşanmaya devam edecek. Her zaman söylediğimiz gibi Sarıyer barışın ve huzurun merkezidir. Toplumun farklı kültürlerinin bir arada yaşadığı, farklılıkların zenginlik olduğunun bilincinde İstanbul’un en güzel ilçesidir. Bu bütünlüğümüz daim olsun” dedi.

Şişli Belelediye Başkanı Mustafa Sarıgül “Toplumun ve yurttaşlarımızın böyle bir arzusu var. Yurttaşlarım bana diyor ki, önce İstanbul’u al Tayyip’ten kurtar. 30 Mart akşamı saat tam 21:00’de hep beraber inançlara saygılı laikliği savunmak için, Cumhuriyet’imizin değerlerini geliştirip güçlendirmek için, ulusal birlik için, örflerimizi, törelerimizi, geleneklerimizi, inançlarımızı özgürce korumak için; dil, din, ırk, kültür ve mezhep farkı olmayan İstanbul ve Türkiye için Taksim Meydanı’nda olacağız, Ak Parti’ye oy veren yurttaşlarımızın yüzde 18,7’si ben Sarıgül’e oy veririm diyor. Eski Anavatan partililer, Doğru Yol Partililer, onlar inançlara saygılı laikliği savunan kadrolar. Sizden ricam şu sakın bu saatten sonra komşularınıza bağırıp çağırmayın. Onlara kete yapın, türlü yapın, sarma yapın, aşureler götürün” diye konuştu.”

sarigul_sukru