Son Dakika Haberler

SARIYER DENİZCİLEŞME MERKEZİ CNR AVRASYA BOAT SHOW’DA

SARIYER DENİZCİLEŞME MERKEZİ CNR AVRASYA BOAT SHOW’DA
Okunma : 104 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi, Tüm Denizciler Derneği (TÜMDER) ve Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu (KÜDENFOR)’un işbirliğiyle kurulan Sarıyer Denizcileşme Merkezi standıyla fuarda yerini aldı. Türkiye’de bir ilk olan Sarıyer Denizcileşme Merkezi, çocuklara deniz sevgisini aşılamak ve deniz sporlarını yaygınlaştırma gibi amaçlar taşıyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Tümamiral Cem Gürdeniz’in de katıldığı fuarda, Sarıyer Denizcileşme Merkezi standını ziyaret eden vatandaşlar birbirinden ilginç deniz araçları ve dünyayı dolaşan rekortmen kayıkları görme şansı yakalıyor. Standda ayrıca gemi simülasyonu ve bir tekneyi gösteren hologram da bulunuyor.

Tümamiral Cem Gürdeniz: Burda olmamızın tarihi bir önemi var.

Türkiye’nin en büyük denizcilik fuarında bulunuyor olmanın önemine dikkat çeken Sarıyer Denizcileşme Merkezi kurucusu Tümamiral Cem Gürdeniz, 8333 km. sahili olan bir ülkede ilk kez bir belediyenin ‘denizcileştirmeye’ yönelik bir çalışma başlattığının altını çizdi. Gürdeniz, Sarıyer TV’ye verdiği demecinde şöyle konuştu; “Sarıyer Denizcileşme Merkezi için bu büyük fuarda stand açmış olmasının tarihi bir önemi vardır. Bu devrimsel nitelikte özellikleri olan bir projedir. Türkiye’nin uygarlaşmasında denizin rolünü, denizciliğin önemini benimseyen bir proje olarak Sarıyer Belediyesi’ne hem tarihi bir görev yüklüyor, hem de tarihi bir fırsat sunuyor. Bu tarihi fırsatı çok iyi görüp değerlendirdiği için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ediyorum.”

Başkan Genç; “Gelişim denizlerde başlıyor”

CNR Avrasya Boat Show 11. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’nda Sarıyer Denizcileşme Merkezi Standını ziyaret eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç duygularını şöyle dile getirdi; “Deniz, bir ülkenin gelişiminde çok büyük öneme sahip. Gelişim denizde başlıyor. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde malesef Türk toplumu her zaman Anadolu’ya hapsedilmeye çalışılıyor. Denizdeki gücümüzü ve kuvvetimizi yakalamamız lazım. Bu işi başlatan sevgili amiralime ve genç arakadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Burada oluşturulacak bir yapılanmayla Türk ulusal deniz sektörüne ve savunmasına katkı sunabileceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca Sarıyer balıkçısını daha eğitimli ve donanımlı bir hale getirmek, kullandıkları son teknoloji cihazların tüm yönlerini ve özelliklerini onlara anlatacak bir eğitim ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Kısacası, yarına faydası olacak güzel şeyler yapmaya gayret ediyoruz.”

11 – 19 Şubat 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de devam edecek fuarda Sarıyer Denizcileşme Merkezi standı sizleri bekliyor olacak.