Son Dakika Haberler

SARIYER’DE ATAMIZI ANIYORUZ

SARIYER’DE ATAMIZI ANIYORUZ
Okunma : 99 views Yorum Yap

Anmatoreni

10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde Sarıyer’de düzenlenen çelenk sunma töreni düzenlendi. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05’de siren sesiyle bayraklar yarıya indirildi. Atatürk başta olmak üzere şehitler anısına saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı okundu. Duygulu anların yaşandığı anma programına yüzlerce Sarıyerli katıldı.

Anma törenine; Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Garnizon Komutanı, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, STK Temsilcileri ve çok sayıda Sarıyerli vatandaş katıldı.

Anma töreninden sonra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Temsilli Anıtkabir önünde kendisini bekleyen çocuklarla hatıra fotoğrafı çekti.

Sarıyer meydandaki çelenk sunma töreninden sonra Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Merkezi’nde de anma etkinliği düzenlendi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Atatürk’ün son günleri konulu video gösteriminden sonra, Rotary Anadolu Lisesi’nin otoryosuyla son buldu.