Son Dakika Haberler

SARIYER’E PRESTİJLİ MEYDANLAR

SARIYER’E PRESTİJLİ MEYDANLAR
Okunma : Yorum Yap

Sarıyer ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyerliler için yapılan birbirinden değerli çalışmalara her gün bir yenisini daha ekliyor. Sarıyer’e değer ve anlam katan projelerin başında da Sarıyer ve hatta İstanbulluların bir araya gelip kaliteli zaman geçirecekleri meydanlar geliyor. Ayazağa Mahallesi’nde yapılan meydan çalışmasından sonra şimdi de sıra Sarıyer Merkez’de.

Şimdiye kadar Sarıyerliler için önemli çalışmalara imza atan İBB ve Sarıyer Belediyesi ekipleri; Baltalimanı Yaşam Vadisi,  Atatürk Kent Orman’ı ve Büyüklere Fidanlığı ve Ayazağa Meydan düzenlemesi gibi önemli çalışmaların ardından şimdi de Sarıyer ve İstanbulluların uğrak mekânlarından olan Sarıyer Merkez’de bir meydan düzenlemesi gerçekleştirmek için bir araya geldi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay’ın ve Sarıyer Belediyesi teknik ekibin buluştuğu toplantıda Sarıyer Meydan ziyaret edildi, Sarıyer’e değer katacak yeni projeler için sahada incelemelerde bulunuldu.

“YAKIN ZAMANDA ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ”

“Biz daha öncede Ayazağa meydanında düzenleme çalışmaları yapmıştık” diyen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Geçtiğimiz haftalarda yaşam vadimizin açılışını yaptık, Atatürk Kent Ormanımızın açılışını çok önceden yapmıştık ve buna Büyüklere Fidanlığı da yakın zamanda eklenecek. Meydanlar herkesin buluştuğu, bir arada zaman geçirdiği yerler ve bu bizim için büyük önem arz ediyor. Sarıyer meydan için şu an incelemelerimizi sürdürüyoruz, burada bir takım izinlerimiz vardı onlarla alakalı çalışmalarımızı yaptık, diğer alanlarla alakalı programlamamızı sürdürüyoruz yakın zamanda çalışmalara başlayacağız” dedi.

MEYDAN DÜZENLEMESİNDE İKİ YENİ MÜJDE DAHA

Sarıyer Merkez’de yapılacak olan çalışmanın çok önemli ve üzerinde uzun zamandır durulan bir proje olduğuna değinen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç konuşmasında şu başlıklara değindi; “Burada bazı alanlarda çökmeler var bu çökmelerin güçlendirilmesi ve tahkim edilmesi gerekiyor. Bunun bile izinleri beş ay kadar sürebiliyor. Biz tüm aşamaları emek vererek sonlandırdık. Şimdi de kolay kısma geldik diyebiliriz. Buranın kısa sürede toparlanacağını düşünüyorum. Alanda zaten bir meydan vardı ama insanların kullanımına çok da elverişli bir meydan değildi, artık daha konforlu bir alan yaratmayı planlıyoruz. Burası çok önemli ve tabii ki hedefimiz kısa sürede bitirmek. Sarıyer Meydan’da yapılacak olan düzenleme çalışmasının içerisinde balıkçılar çarşısı da yer alacak. Bunun yanı sıra Maden Muhtarlığının yakınında da çok güzel bir balık satış yeri yapmayı planlıyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)