Son Dakika Haberler

SOKAKTA GENÇLERİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK DOĞRU DEĞİL

SOKAKTA GENÇLERİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK DOĞRU DEĞİL
Okunma : 25 views Yorum Yap

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel  2017 referandum sonuçları nedeli ile sokaklarda eylem yapan ve CHP’li gençlerin eylem için partilerinden beklentilerine cevap verdi. Özgür Özel yapmış olduğu açıklamada gençleri sokakta karşı karşıya getirmek doğru olmadığını belirtti.

Referandumdan çıkan sonucu ve mühürsüz oy pusulalarıyla ilgili kararı protesto eden halk, CHP’nin sokak eylemlerine öncülük etmemesini eleştiriyor. Bu eleştirilere yanıtını Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle’ye veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ” Benim çocuğumu sokağa çağırdın ve başına bu geldi denildiğinde böyle bir sorunun cevabı yok” dedi.

16 Nisan Referandumu’nda mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılması, ‘Hayır’ diyen halk ve muhalefet tarafından büyük tepkiye ve tartışmalara yol açtı. CHP oy pusulalarının sayılma kararının iptali için YSK’ya itirazda bulundu ve ardından itiraz reddedildi. Tüm bunlar yaşanırken referandum gecesinden beri şaibeli olduğu tartışmalarına yol açan sonucu, halk sokakta protesto ediyor.

SOKAKTA GENÇLERİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK DOĞRU BİR ŞEY DEĞİL

Ülke genelinde yapılan seçim protestosuna CHP’nin önderlik yapmaması ile ilgili eleştiriler devam ederken, Bidebunudinle’ye konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Böyle bir kararda, benim çocuğumu sokağa çağırdın başına bu geldi denildiğinde böyle bir sorunun cevabı yok. Devlet adamı olmak, kitleleri yönetmek, her iki kişiden birinin oyuna sahip çıkmak ama onların can güvenliğini tehlikeye atmayacak şekilde veya bu ülkenin sokaklarını kargaşaya sevk etmeyecek soğukkanlılıkta olmak başka bir şey. Biz CHP olarak, Türkiye’nin bugünkü gerilmiş atmosferinde özellikle, sokakta gençleri karşı karşıya getirmenin doğru bir yaklaşım olmayacağını düşünüyoruz” dedi.