Son Dakika Haberler

ŞÜKRÜ GENÇ, KİM PUCH, ZÜLFÜ LİVANELİ,, BEŞİKTAŞ’TA BARIŞ VE KARDEŞLİK MESAJI

ŞÜKRÜ GENÇ, KİM PUCH, ZÜLFÜ LİVANELİ,, BEŞİKTAŞ’TA BARIŞ VE KARDEŞLİK MESAJI
Okunma : 108 views Yorum Yap


Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 50. Sanat yılını kutlayan Zülfü Livaneli ve Wietnam’da nepal bombalarına maruz kalmış Unesco üyesi Kim Puch ve Chp Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Beşiktaş’ta hafta sonu yaşanan 44 kişinin şehit olduğu Beleştepe ( Şehittepe) de şehitleri andılar ve teröre lanetlediler ve barışı dileklerinde bulunarak Karanfil bıraktırlar.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Şehittepe’ de sanatçı Zülfü Livaneli be KiM Puch ile katıldığı anmada : “Türkiye’ nin içinde bulunduğu dönem itibarı ile büyük acılar yaşıyoruz, dileriz ki bu acılar son bulsun, buradaki felaketin, şehitlerin gencecik kardeşlerimizin anısına buraya geldik, sevgili Livaneli’nin 50. Sanat yılı ve Vietnamlı bombalardan sağ kurtulan o küçük kız Kim Puch burada Zülfü Livaneli’ nin 50. Sanat yılı için geldi ama dünkü bütün konuşmalarda ve toplantılarda söyledi, İstanbul’da terör var, gitme telkinlerinde bulunulmasına rağmen ben barışa katkı sunmak için gideceğim dedi ve bütün konuşmalarında belirti. Bugün buraya büyük mutlulukla geleceğini belirtti, bugün buraya çiçeklerimizi bırakarak barış dilemeye geldik,dedi.”
BİR BİRBİRİMİZE SIRT SIRTA SARILMALIYIZ
Sanatçı Zülfü Livaneli ise :Kim Puch benim Unesco’dan arkadaşım iyi niyet elçisi , bütün dünyada çocuklar ölmesin savaşlar olmasın gençler toprağa düşmesin diye uğraşan ve hayatına buna adamış bir insan, Dünki sempozyumda da konuştu ve ben kurtuldum şanslıydım ama aylanlar diğer çocuklar kurtulamadı dedi, bide bugün toprağa düşen gençlerimizin anmak için buradayız, bütünlendiğimiz bütün mezhep farklılıklarını, ideolojik farkılıklarını geride bırakıp bir birimize sırt sırta sarıldığımız bir yıl olsun ve Türkiye’ye barış ve huzur gelsin,acılarımız son bulsun” dedi.
KİM PUCH BEN KURTULDUM ŞANSLIYDIM
Kim Puch yapmış olduğu açıklamada : “ Burada bir kaç gün önce şehit düşen kahramanlar için Kalbimizin derinliklerinden saygı sunmak için burada bulunuyoruz, bugün şehitlerin ailelerine ve acı çekenlere sabırlar diliyorum dua ediyorum, kalanlara şunları söylemek isterimki, bu ülke onları seviyor,Türkiye onları seviyor elimizden gelen herşeyi yapıyoruz tanrı onları seviyor, “ dedi.