Son Dakika Haberler

TÜRKİYE POLİS EMEKLİLERİ 3600 EK GÖSTERGE MAĞDURİYETİ BASIN AÇIKLAMASI

TÜRKİYE POLİS EMEKLİLERİ 3600 EK GÖSTERGE MAĞDURİYETİ BASIN AÇIKLAMASI
Okunma : 616 views Yorum Yap

Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Sarıyer Şubesi, 3600 ek gösterge mağduriyeti nedeni ile basın açıklaması yayınladı.

Sayın Cumhur başkanımızın Mayıs 2022 yılı sonunda müjdesini verdiği 3600 ek gösterge neticesinde tüm devlet memurları ile bazı polis ve emeklisi arkadaşlarımızın da bundan faydalanacağı söylenmesine rağmen konuyu en çok dillendiren ve takibini yapan emniyet teşkilatımız yine en çok mağdur olan durumunda kalmıştır.

Polis teşkilatı kuruluşundan bu zamana kadar Ülkemizin asayiş ve emniyetini sağlarken sayısız şehitler vermiştir. Polis teşkilatının emeklileri olarak yıllardan beridir ‘’ haklarınızı vereceğiz ve çalışıyoruz’’ diyen Sayın Cumhur başkanımızın 3600 ek gösterge müjdesi teşkilatımızda hayal kırıklığı yaratmıştır.1995 yılında Jandarma teşkilatı dahil tüm askeri personele tahsil farkı gözetmeksizin bir derece yükseltilen gösterge ile askeri personele verilen 3600 ek göstergeyi ( aynı işe aynı ücret mantığından uzak kalarak) polis teşkilatına verilmemiştir.

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana bir çok önemli göreve imza atan polis teşkilatı Kuzey ırak da , suriye de, sınır ötesi operasyonlarda PKK,İŞİD ve 15 TEMMUZ FETÖ kalkışmasında çok sayıda şehit vermiştir.

1 ARALIK 2021 tarihinde KAMU YARARINA ÇALIŞAN TÜRKİYE POLİS EMEKLİLERİ SOSYAL YARDIM DERNEĞİMİZİN Ankara da yapılan 26. İstişare toplantısında 3600 ek göstergenin 1 defaya mahsus tahsil farkı gözetmeksizin emniyet mensuplarına verilmesi hususu içi işleri bakanımız sayın Süleyman SOYLU ya iletildikten sonra sayın bakanımız 3600 ek gösterge POLİSİN ANASININ AK SÜTÜ KADAR HELAL dir sözleri salondakilerce ayakta alkışlanmıştır. Ancak açıklanan son durumun sadece 2 ve üzeri yüksek okul mezunlarına verileceği orta ve lise okul mezunlarının göstergelerinin sadece 600 puan arttırılacağı belirtilmiş olup teşkilat içerisinde büyük bir eşitsizliğe ve mağduriyete yol açmıştır.

Katil ile hırsızla teröristle ve kaçakçıyla canı pahasına muhatap olan polis aynı işi yapan Jandarma teşkilatı ile değil de diğer kamu görevlileri parkurunda değerlendirilmiştir. Aynı ekip otosu içerisinde görev yapan ve aynı göreve giden personel içerisinde ayrımcılık yapılmıştır. Askeriye ve jandarma teşkilatı personelinin ek göstergesi 4200 olurken emniyet teşkilatı olarak bizlerin 3600 ek gösterge için mücadele vermemizin de bir kıymeti harbiyesi kalmamıştır.
Yapılan bu yanlışların TBMM nde tekrar gözden geçirilerek ivedilikle düzeltilmesi ve yanlışdan dönülmesini; TAHSİL FARKI GÖZETMEKSİZİN her emniyet mensubunun 3600 ek göstergeye kavuşması hususu öncelikli isteğimizdir.

Mehmet Han AKAN
K.Y.Ç SARIYER YÖNETİM KURULU ADINA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)