Son Dakika Haberler

Yeni Ses Kayıtları Çıktı,” Abi Gömdüler Projeyi

Yeni Ses Kayıtları Çıktı,” Abi Gömdüler Projeyi
Okunma : 133 views Yorum Yap

yuh_flasBaşbakanlık Resmi Konutu’nda, enerji ihaleleri ile ilgili bir toplantının yapıldığı iddia edilen gizli görüşmeye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Yasin el Kadı, Bilal Erdoğan ve ortaklarının katıldığı öne sürülüyor. Başbakan’ın da yer aldığı toplantıda, Kalkınma Ajansı Müdürü’ne bir ev ‘hediye’ edildiği öne sürülüyor.

Yayınlanan ses kayıtları arasındaki ilk telefon görüşmesi, Başbakan’ın Özel Kalemi Hasan Doğan ile Usame Kutub arasında geçiyor. Ses kaydında Doğan’a ait olduğu öne sürülen ses, Başbakanlık’taki gizli toplantıya ‘amca’ diye hitap ettiği Yasin el Kadı’nın gelip gelmeyeceğini soruyor. Doğan’ın bu sorusuna Usame Kutub, “Evet; amca, ben, Abdulkerim, Muaz ve Bilal de gelebilir…” yanıtını veriyor. Usame Kutub, “Bir proje ile ilgili bir sunum yapacaklar. Ondan sonra onlar çıkacaklar biz devam edeceğiz. Ondan sonra biz de çıkacağız abi, beyefendiyle beraber kalırlar en sonunda” diye konuşuyor. Toplantının detaylarının konuşulduğu ses kaydında, gün için anlaşılıyor. İkinci görüşme yine bu ikili arasında geçiyor. Görüşmede, Başbakan Erdoğan’ın Özel Kalemi Hasan Doğan, “Resmi konuta sabah erken geleceksiniz. Kimse yokken konuta gireceksiniz”

BİLAL’DEN ‘RÜŞVET’ ŞAKASI

Bu ses kaydının ardından yayınlanan diğer telefon görüşmesinde yine Usame Kutub ile Abdulkerim Çay görüşüyor. Ses kaydında, yapılan toplantı sırasında Bilal Erdoğan’ın Kalkınma Ajansı Başkanı İlker Aycı’ya aldığı iddia edilen rüşvet ile ilgili olarak şaka yaptığı da öne sürülüyor.

“ABİ GÖMDÜLER PROJEYİ…”

Enerji Bakanlığı’nda yapılan ve üst düzey bürokratların da katıldığı iddia edilen sunumun ardından Bilal Erdoğan’ın ortağı olduğu Bosphorus 360’ın ortaklarından Hasan Pehlivan ile Abdulkerim Çay arasında geçtiği öne sürülen ses kaydında ise, Pehlivan, “Hayatımın en kötü toplantısından çıktım… Abi gömdüler projeyi bugün. EPDK’dan Vedat diye bir başkan yardımcısı mıdır nedir. Bir başladı bir küfür etmediği kaldı” diye konuşuyor.

“BUNLAR NOT ALDIĞIMIZ ŞEYLER…”

Abdulkerim Çay’ın “Bilmiyor mu? Kimse ona bilgi vermemiş mi?” diye sorduğu Pehlivan, “Fiyat alım garantisinden tut aklına ne gelirse…” diye konuşuyor. Kalkınma Bakanlığı’ndan Kubilay isimli bir kişinin de projeye “Türkiye’yi zarara uğratacak” dediğini anlatan Pehlivan, Çay’dan “Hayırlısı olsun. Bunlar not aldığımız şeyler” yanıtını alıyor. İkilinin projeden Başbakan Erdoğan’ın haberi olmasına rağmen Enerji Bakanı hariç, bakanlık çalışanlarının bundan neden haberdar olmadığına tepki gösterdiği öne sürülüyor.