Son Dakika Haberler

YOGA TUTKUNLARI KİREÇBURNU’NDA BULUŞTU

YOGA TUTKUNLARI KİREÇBURNU’NDA BULUŞTU
Okunma : Yorum Yap

Uluslararası Yoga Günü, Sarıyer Belediyesi ve Hindistan Başkonsolosluğu ortaklığında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda kutlandı. Yogaya farkındalığın artması amacıyla tüm dünyada eş zamanlı gerçekleşen etkinlikte yüzlerce Sarıyerli, eğitmen Maral Gözetir eşliğinde yoga ve meditasyon yaptı. 

Çocuklar, gençler ve kadınlar için sporu ulaşılabilir kılma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Sarıyer Belediyesi yoga severleri boğazın en güzel kıyılarından biri olan Kireçburnu’nda bir araya getirdi. Hint kültürünün bir parçası olan ve geleneksel bilgeliği temsil eden ateş yakımı ile başlayan etkinlikte beden ve ruhu birleştiren yoga asana, nefes terapisi ve meditasyon yapıldı.  Taka Dhimi Hindistan Dans grubu gösterisi ile renklenen etkinliğe; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hindistan Başkonsolosu Raj Kumar Tanwar, CHP Sarıyer İlçe yönetimi, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda yoga sever katıldı. Etkinlikte 21 Eylül tarihine kadar her Çarşamba saat 20.00’de Haydar Aliyev Parkı’nda açık havada yoga akşamları düzenleneceği bilgisi de verildi. 

“Sağlıklı Bir Yaşam Diliyorum”

Programın açılış konuşmasını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Yoga ile vücudun ritmini yakalamış oluyoruz. Özellikle nefes terapisi çok önemli. Yapılan her hareketin çok faydası var. Hindistan Başkonsolosluğu ile bu işi çok uzun yıllardır yapıyoruz. Boğaz’ın kilidi Kireçburnu’nda, temiz havada bu kadar güzel ortamda hep birlikte bir arada olmanın ayrı bir güzelliği var. Sağlıklı bir yaşam diliyorum” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)