Son Dakika Haberler

Başkan Genç Sporcularla çocuklarla bir araya geldi

Başkan Genç Sporcularla çocuklarla bir araya geldi
Okunma : Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Yeniköy Spor Kulübü’nün sonbahar etkinliğinde çocuklarla bir araya geldi. Sporcu çocukların tek bir ağızdan okuduğu İstiklal Marşı dizeleri ile karşılanan Başkan Genç, Ortadoğu’da yaşanan savaşa değinerek barışı temin etmenin önemine vurgu yaptı.

Yeniköy Spor Kulübü’nün 2023-2024 futbol sezonu geleneksel sonbahar etkinliği Bağlar Spor Tesisi’nde gerçekleşti. Sporcu çocukların yanı sıra ailelerinin de katıldığı etkinliğin açılışında konuşma yapan Yeniköy Spor Kulübü Başkanı Hamit Cevahir, “Cumhuriyetimizin 100’üncü, kulübümüzün 50’nci yıldönümü kutlu olsun. Yeniköy Spor Kulübü kurulduğu tarihten bugüne kadar bütün branşlarda başarılarını birinci liglerde oynayarak kanıtlamıştır. Kulübümüzü halkımızla, küçük sporcularımızla ortaklaşa bir yaşam şekline dönüştürmeyi hedefliyoruz. Spor dışında sosyal alanda da faaliyet yapan Türkiye’nin ilk kadınlar komisyonunu kurmuş bir kulübüz” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLAR VARSA BENİM DÜNYAM DEĞİŞİYOR

Amatör spor kulüplerinin her zaman yanında olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Yarınlarımız, çocuklarımızla bir arada olmaktan mutluyum. Burada olmak büyük bir gurur. Çocuklar varsa benim dünyam değişiyor. Bir başarı elde edebildiysek altında çocuklarımız var. Yeniköy’den güzel insanlar yetişti. Yeniköy, Atina’da da bilinir, Avrupa’da da bilinir. İnsanı ile kültürü ile bilinir. Sizlere hayranlığımı dile getirmek istiyorum. Çocukların elinden tutmak çok önemli. Amatör spor kulüpleri çok önemli. Spor geleneği yıllardan beri devam ediyor. Sadece spor için bir alt yapı değil, yaşamın alt yapısıdır” dedi.

ÖNCE BARIŞI TEMİN ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Ortadoğu’da yaşanan ve tüm dünyayı üzen savaşa vurgu yapan Başkan Genç, şunları söyledi: “İsrail – Filistin arasında yaşanan savaşı biliyorsunuz. Yıllardan beri arada bir gündeme gelir. Ama bugün bambaşka bir boyutta. Yaşanılan savaş tam bir utanç kaynağı. İran-Irak savaşı olduğu dönemde Irak’ta 5 yıl çalıştım. Hastaneler bombalanıyor, çocuklar bombalanıyor. Bu duruma getirmek için alttan alta çalışıp, bombalar yağdığında da sahte gözyaşları dökmenin bir anlamı yoktur. Asıl olan bu işin hiç yaşanmamasıdır. Gazi Mustafa Kemal, savaşın ortasında “Yurtta barış, cihanda barış” derken onun için söylemiş zaten. Önce barışı temin etmeye çalışacağız. Orman yangınını söndürmeden önce yangın çıkarmayacağız. Sel baskını için mücadele etmeden önce önlem alacağız. Deprem için önlem alacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)