Son Dakika Haberler

YouTube Music Snapchat desteğini şimdi Android’e getiriyor.

YouTube Music Snapchat desteğini şimdi Android’e getiriyor.
Okunma : 9.322 views Yorum Yap

ShiftDelete’de yer alan habere göre, YouTube Music, 2020 yılının Kasım ayında Instagram ve Snapchat gibi uygulamalarda şarkı paylaşabileceğimiz yeni özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bunun ardından geçtiğimiz yılın Ekim ayında ise iOS kullanıcıları için Snapchat paylaşımına izin veren bu hizmetini yayınladı. Şimdiyse Android‘e geleceği duyuruldu.

Android için Snapchat’te YouTube Music şarkısı paylaşma dönemi başladı!

Şu anda yeni gelen Android desteği sayesinde, YouTube Music üzerinde çalan bir şarkınız varsa, bunu artık Snapchat üzerinde de paylaşabilirsiniz. Tabii öncelikle cihazının, YouTube Music ve Snapchat uygulamanızın güncel olması gerekiyor.

Eğer tüm sistemleriniz güncel durumdaysa, tek yapmanız gerken YouTube Music’te dinlediğiniz şarkı üzerinden paylaş butonuna tıklamak olacak. Ardından Snapchat ikonunu seçin ve uygulama içerisinde paylaş butonuna tıklayın. Bu sayede şarkının albüm resmi, sanatçı adı, uygulama logosu ve görenlerin dinleyebilmesi için de bir bağlantı linki otomatik olarak paylaşılıyor.

Paylaş seçeneği üzerinden Snapchat ikonunu tıklayan kullanıcılar, uygulama içerisinde bu gönderiyi istediği gibi özelleştirebilirler. Ayrıca tıpkı normal bir hikaye gibi, kimlerin görmesini istediğiniz gibi diğer ayarları da yapabilirsiniz.

Yapılan açıklamada, Ekim sonlarına doğru iOS tarafına gelen bu desteğin, artık Android cihaz sahipleri tarafından da oldukça yoğun bir şekilde kullanıldığı söyleniyor. Fakat Instagram entegrasyonunun henüz istenildiği gibi çalışmadığı ve paylaşım sırasında ekranın donması gibi sorunlarla karşılaşılabileceği belirtiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)