Son Dakika Haberler
“width=“1080

Reina, İcradan Satılıyor!

Reina, İcradan Satılıyor!
Okunma : 38.271 views Yorum Yap

Dört yıl önce IŞİD’in hedefi olan Reina ve yıkımına karar verilen Suada Restoran çalışanları, ödenmeyen alacakları için mahkemeye başvurdu. Mahkeme, çalışanları haklı buldu.

Alacağın tahsili için aralarında Reina’nın da olduğu birçok markaya haciz kondu. Bir dönemin dünyaca ünlü gece kulübü Reina markasının icradan satışına karar verildi.

Reina, İcradan Satılıyor!

Reina’da 1 Ocak 2017’de yaşanan saldırıda, 25’i yabancı uyruklu toplam 39 kişi yaşamını yitirdi. Saldırı sonrası Reina bir daha açılamadı.

Reina’dan 5 ay sonra, yine iş insanı Memet Koçarslan’ın işlettiği Galatasaray’daki Suada ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerdi tarafından yıkıldı.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, iki mekanın da kapanması ile onlarca çalışan da işsiz kaldı. Bir süre sonra sözleşmeleri feshedilen çalışanlardan 49’u İstanbul İş Mahkemeleri’nde dava açtı.

Dava dilekçelerinde Avukat Fatma Begüm Kaçmaz işçilerin alacaklarının ödenmediğini belirtti. Davalı şirketlerin avukatı Osman Yıldırak ise yaptığı savunmalarda, müvekkillerinin bir kusurunun olmadığını kaydetti. Savunmalarda Suada’nın yıkılmasının ise mücbir sebep oluşturduğu kaydedildi. Dava dilekçelerinde, şirketler arasında organik bağın ise olmadığı kaydedildi.

Mahkeme haklı buldu
İki ayrı mahkemede görülen davaların tamamı işçilerin lehine sonuçlandı. İki ayrı İş Mahkemesi, kimi garson, kimi aşçı, kimi gıda mühendisi olan çalışanlara alacaklarının ödenmesine karar verdi. Anılan kararlara göre, ödenecek tutarlar ise 20 bin TL ile 95 bin TL arasında değişiyor.

Mahkemeden olumlu karar alan işçiler, bu kez icra takibi başlattı. Üç ayrı şirkete yönelik yapılan icra takipleri ile birlikte, bir dönemin gözde mekanı konumundaki Reina markasının da olduğu bir dizi markaya haciz talep edildi.

Talebe olumlu yanıt veren icra müdürlüğü, haciz yazısını Türk Patent ve Marka Kurumu’na gönderdi. Kurum, listede yer alan markalara haciz koydu. İcra müdürlüğü de, haciz konulan markalardan Reina’nın satışı için karar verdi. Ünlü marka için uzmanlarca hazırlanacak kıymet takdiri raporu sonrası satış için gün belirlenecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)