Son Dakika Haberler

13. GÜNDE PROVOKASYON ÖNLEMLERİ

13. GÜNDE PROVOKASYON ÖNLEMLERİ
Okunma : 104 views Yorum Yap

PROVOKASYONA KARŞI 12 MADDELİK GENELGE

Adalet Yürüyüşü İstanbul’a yaklaşıyor provokasyon tehlikesi karşısında önlemler alınıyor. Millet Vekilleri önlemler alıyorlar.

‘KÖROĞLU GİBİ OLANLARA SELAMLAR’

13’üncü gün etabına başlamadan önce gazetecilere kısa bir açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu “Bugün Köroğlu’nun diyarını terk ediyoruz. Köroğlu’na selamlar. Köroğlu gibi olanlara selamlar. Onlar için yürüyoruz. Adalet için yürüyoruz. Hiç kimse rahatsız olmasın.  Provokasyonlara karşı dün akşam 12 maddelik bir genelge hazırladık. Katılan herkese vereceğiz 12 maddelik genelgeyi. Şu veya bu nedenle bizi protesto edenlere bir saldırı, bir şiddet, bir ağır söz kullanmayın. Ne söylerlerse söylesinler sadece onları alkışlayın dedik. Bu da bizim demokratik tavrımızı gösteriyor.  Adalete olan inancımızı gösteriyor. Adalete ve insanlara ne kadar değer verdiğimizi gösteriyor. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

VEKİLLER PROVOKASYONA KARŞI ARALARDA GEZECEK

Dün korteje katılanlar ile yoldan geçen bazı sürücüler arasında gerginlik çıkmıştı. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu MYK üyeleriyle toplantı yaparaka ‘provokasyon önlemine’ ilişkin bazı kararlar aldı. Toplantıda, bugünden itibaren görevli yeleği giyecek 25 milletvekilinin kortejde aralara yerleştirilmesi ve yürüyenlerin provokasyonlara gelmemesi konusunda uyarılması kararlaştırıldı.