Son Dakika Haberler

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
Okunma : 103 views Yorum Yap

15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinin yıldönümü etkinlikleri Türkiye genelinde başladı, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen etkinlikler “ 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak anılacak.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle yurt içi ve yurt dışında birçok etkinlik programı hazırlandı. Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinliklerinin ilk gününde darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlerin kabirleri ziyaret edildi.

Darbe girişiminin en ağır hasar verdiği Ankara’nın merkezi Kızılay’da büyük bir fotoğraf sergisi açıldı. ‘Anadolu Ajansı Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi Sergisi’ Ankara Güvenpark’ta sergileniyor.

81 İLDE MEVLİD OKUNACAK

Etkinlikler bununla sınırlı tutulmadı. Türkiye’nin birçok ilinde anma etkinlikleri organize edildi. Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yurt çapında gerçekleştirilecek etkinliklere tüm vatandaşlar davet edildi. Programlar dahilinde öğle namazının ardından 81 ilde Ulu Camiler ve Selatin Camilerinde Mevlid-i Şerif okunacak ve ardından yemek verilecek.

15 TEMMUZ’A AK PARTİ GENEL MERKEZİ EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Etkinliklere Ak Parti Genel Merkezi de ev sahipliği yapacak. ’15 Temmuz Meydanların Dili Sergisi’ ve ’15 Temmuz Milli İrade Zaferi’nin Analiz kitabı tanıtım toplantısı’ 12 Temmuz Çarşamba Genel Merkez’de olacak.

DEMOKRASİ NÖBETİ

Darbe girişiminin gerçekleştiği gün olan 15 Temmuz tarihinde saat 13.00’te TBMM Özel Oturumu toplanacak. 15 Temmuz gecesi başlayacak ‘Demokrasi Nöbeti’ ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde etkinlikler devam edecek.