Son Dakika Haberler

15 TEMMUZ’U SARIYER’DE ANIYORUZ

15 TEMMUZ’U SARIYER’DE ANIYORUZ
Okunma : 114 views Yorum Yap

Sarıyer Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı yine bir etkinlikte yok sayılıyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Heykelinin önün bu yıl ilkbahar aylarından itibaren bir kurum tarafından 15 gün süre ile pazar kuruldu. Sarıyer Esnafı ve halkı büyük tepkiler gösterdiler, imza topladılar, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’e verdiler, kaymakam bir daha müsade etmeyeceğim dedi.

2 gün sonra Cumhuriyet Meydanında daha önceleri Kutlu doğum haftası etkinliği yaparak yurttaşlara gül dağıtan bir grup, Kermes adı altında 15 gün etkinlik yaparak Atatürk anıtını görülemeyecek şekilde kapatmıştı. Kaymakam hiç bir şey yapamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mitingi

Referandum seçimleri öncesinde yapılan mitinglerde ise Devlet Bakanı Veysel Eroğlu için sahne küçük kullanılmış, Devlet Bakanı Süleyman Soylu ve Son gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet meydanında miting yaptı ve Atatürk anıttı sürekli olarak kapandı.

Devlet Bakanı Veysel Eroğlu Mitingi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise aynı alanda araç üstünde yapmış olduğu 1 Haziran 2011 tarihideki mitingde resimde dikkat edilecek şekilde anıt karşında koşullanılmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mitingi

15 Temmuz 2017 Demokrasi ve Milli Birlik gününde yapılacak anma proğramına istinaden yine Cumhuriyet Meydanına tak kuruldu ve önüne sahne konulacak.

Devlet Bakanı Süleyman Soylu Mitingi

Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk Anıtı özellikle meydanın liman kısmına yakın olarak konulmuş ve meydanın kullanılmasında sağ tarafta büyük boşluk bırakılmıştı. Israrla Atatürk heykelinin kapatılması ve sadece 1 metre yer verilmesi , AK Parti’nin yapmış olduğu Sarıyer miting ve etkinliklerin bu alanda özellikle dikkat edilmememesi nedeni ile yurttaşlar tepki gösterdi. Yinede Organizasyonun  biraz daha dikkat etmesi gerekmektedir.