Son Dakika Haberler

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA ÇOŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA ÇOŞKUYLA KUTLANDI
Okunma : 32 views Yorum Yap

Geleneksel olarak Sarıyer’de 30 Ağustos Zafer Bayramında fener alayı düzenlenmekte, Sarıyer Belediyesi kortej oluşumuna, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı da organizasyonu gerçekleştirmekteydi.  Samsun’da Vali, Atatürkçü Düşünce Derneğinin Fener alayı isteğine izin vermedi, Türkiye genelinde 19 Mayıs törenlerle kutlanırken halkın bu habere tepkisi nedeniyle bir çok yerde Fener Alayı düzenlendi.  

19 MAYIS SARIYER DE ÇOŞKUYLA KUTLANDI

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı,Yeniköy limanı mevkiinde başlayarak Ramazan etkinliklerinin olduğu İstinye tersane alanına kadar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramında Fener Alayı  gerçekleştirdi. 

Başkan Sevim Yalınkılıç, Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun, İl Disiplin Kurulu üyesi Nermin Günel, Meclis üyeleri,Kadın Kolu Başkanı Sunay Sevinç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Fahrettin Serdaroğlu ve Yönetimi, Sarıyer Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Gül Çağlayan Yönetim Kurulu üyeleri ve  vatandaşlar katıldı. 

Aynı saatlerde Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamaları bir arada oluşu ayrı bir görsel renk oluşturdu.

BUGÜN BİZİM DOĞUM GÜNÜMÜZ

İstinye Tersane alanında Sarıyer Belediyesinin  ramazan etkinlikleri  İrem Derici konseri geceye damga vurdu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer gençliğinin fener alayı ile alana girişini çoşkuyla karşıladı. Genç “Bügün bizim doğum günümüz “ dedi. Burası sevgi, barış, hoşgörü alanı, Bugün Cumhuriyetimizin doğum günü, Doğum Günüzüm Kutlu olsun dedi. 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yurttaşlarla 19 Mayıs selfisi çekti. 

19 MAYIS GENÇLİĞİNE  TEŞEKKÜRLER

19 Mayıs Fener Alayı, CHP Sarıyer Gençlik Kolarının organizasyonu ile gerçekleştirildi, Gençlik Kolu Başkanı Mehmet Günel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, özverili hazırlık ve organizasyonla başarılı bir çalışma gerçekleştirdiler..