Son Dakika Haberler

‘1999 İLK YARDIM GÖNDEREN ÜLKE YUNANİSTAN’DI’

‘1999 İLK YARDIM GÖNDEREN ÜLKE YUNANİSTAN’DI’
Okunma : 41.454 views Yorum Yap

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın doğusunda başlayan orman yangınında en az 74 kişi hayatını kaybetti, 164 kişi de yaralandı.

Atina’daki yangın sosyal medyanın da gündemindeydi. “#Yunanistan” başlığı Twitter’da en çok paylaşım yapılan konulardan oldu. Yunanistan için destek ve başsağlığı mesajları paylaşılırken, yangınla ilgili Yunanistan aleyhindeki açıklamalar tepki çekti.

‘NE ZAMAN BİR FELAKET OLSA ATİNA’DAN YARDIMA KOŞANLARI HATIRLARIM’

Oyuncu Mehmet Aslantuğ, “Biz ne ara ‘Biz ne ara bu kadar kötü olduk?’ sorusunu sormayı bırakacak kadar kötü olduk?” derken; Tuna Kiremitçi, “Ne zaman Yunanistan’da bir felaket olsa 99 depreminde Atina’dan yardıma koşanları ve Elefteropitiya gazetesinin manşetini hatırlarım: Dayan komşu!” ifadelerini kullandı.

‘1999 İLK YARDIM GÖNDEREN ÜLKE YUNANİSTAN’DI’

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Yunanistan’ın 1999’daki depremin ardından Türkiye’ye yardım gönderen ilk ülke olduğunu belirtirken, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrukulu, “Buna sevinenleri lanetliyor, hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” şeklinde paylaşım yaptı.

BAKAN: HAVA ARAÇLARI İZMİR’DE BEKLİYOR

Spor kulüpleri de başsağlığı mesajı yayınlarken; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakedemirli Yunan mevkidaşıyla görüştüğünü ve yangın söndürme hava araçlarının İzmir’de hazır şekilde bekletildiğini açıkladı.