Son Dakika Haberler

300 ÇOCUK VE BİNLERCE UMUTLU YARINLAR

300 ÇOCUK VE BİNLERCE UMUTLU YARINLAR
Okunma : 94 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Sosyal Tesislerinde yine binlerce öğrenci yaz kampına katılıyor. 

Sarıyer Belediyesi, Kilyos Sosyal Tesisleri’nde yaz boyunca birer hafta süreyle ücretsiz ağırlamayı sürdürüyor. Öğrenciler, gruplar halinde yaz boyunca deniz ve yeşilin tadını çıkarıyorlar.

Okulların kapanması ile birlikte tüm çocukları tatil heyecanı sardı. Sarıyer Belediyesi, Kilyos Sosyal Tesisleri’nde öğrencileri ağırlamaya başladı, ilk etapta 4 hafta süren engelsiz yaşam kapsamında tatil yapan yurttaşlarımız İlk etapta 150  kişiden oluşan grup yerini Sagem ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen öğrencilerle devam ediyor.

 Sağem ve Sivas’lı öğrencilerin yoğun proğramına  bu sabah Gaziantep’li öğrenciler katılacaklar yaklaşık 300 öğrencinin kamp yaptığı Sarıyer Belediyesi Sosyal Tesislerinde deniz’e girmenin dışında eğitmenlerin proğramında her türlü sosyal aktivite de bulunuyorlar. 

TAYLAND DA ÇOCUKLARI SAĞ SALİM BULUYORLAR

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Doğu’su ile Batı’sı ile bütün çocukları kucaklamalıyız,buluşturmak zorundayız, birilerinin yaptığının aksine toplumu ve gelenekleri kültürü çocuklarımızla yaşatmalıyız, bugün o kültürü unutanlarada çok iyi bir derstir. 

Tayland da çocuklar kayboluyor, sağ salim buluyorlar, bizim çocuklar kayboluyor, öldürüyorlar, tecavüz ediliyor. Birilerinin istediği gibi cezalandırılması ile idam edilmesi veya hadım edilmesi yeterli değildir. Bu iş kültür ve eğitim meselesidir, Çorlu da tren kazasıda utanç olsun, bu işi geçiştirmeye çalışanlarada ellerine kına olsun. Mühendis olarak utanıyorum, bu işin sorumlusu Makinist ve kondüktör değil, sorumluların açık yüreklilikle çıkıp bedelini ödemesi lazım, bu kaza tam bir cehalet olduğu sonunda ortaya çıkmıştır.

300 KABİNELİ BAŞKAN

TC Mustafa Balcı paylaştı: 9 Temmuz 2018 Pazartesi