Son Dakika Haberler

4 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SARIYER’DE

4 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SARIYER’DE
Okunma : 217 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çoşkun 2019 – 2020 dönemi Eylül ayından başlamak üzere dönem içinde yapılacak etkinlik proğramı çalışma toplantısı yaptı. 

Sarıyer Belediyesi etkinlik proğramı meclis takvimine göre düzenlenerek 12 ay üzerinden yıl boyunca çalışma ve proğram esaslarına  dayanarak hazırlıklarını yapıyor. 

Başkan Yardımcısı, Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun yeni dönem “etkinlik takvimi” toplantısını STK, Muhtarlar. Kent Konseyi ve Birim Müdürleri ile birlikte yaptı, Bir yıllık proğram dahilinde yapılan etüd çalışmasında günümüz koşulları ve çağdaş belediyecilik adına yapılacak olan fedakarlıklar, STK’lar  ve Sarıyer halkından alınacak destekler ve öneriler doğrultusunda heyecan verici çalışma proğramı çıkarıldı. 

Alpaslan Türkeş’ten Nazım Hikmet’e, Deniz Gezmiş’den Cemal Gürsel’e anma proğramları dahi düşünülmüş.

Sarıyer’den bir Greta Thunberg Çıkar mı?

Sarıyer Belediyesi farklılık ve farkındalık projeleri gerçekleştirmeye çalışıyor. 

Çocuk Hakları ve SKEP ( Sarıyer Kalkınma Eylem Planı) planına dahil edileceği düşünülen Uluslararası İklim Politikaları ve Ormanlarla kaplı Sarıyer gerçeğini gün yüzüne çıkarıyor. 

2018 yılı Ağustos’tan itibaren yaptığı okul boykotuyla iklim eylemlerinin sembol ismi haline gelen İsveç’li Greta Thunberg Dünyaya iklim gerçeğinin mücadelesini veriyor.

Bu yılda,Çüvre Müdürlüğü, Çevreyi, Doğayı koruma ve geri dönüşüm konusunda başarılı mücadele örneği ile okullarda eğitim vermeye devam edecekler.

Sarıyer’den bir Clara Zetkin Çıkacak mı?

Günümüzde Hayallerin karanlık yüzü ile yüzleşen, 21. Yüz yılda başından beri çilesi bitmeyen, Şiddet, Tecavüz ve ölümlerle 15 yıl geçiren kadınlarımız için kurtarıcı, aydınlatıcı ve geleceğine yönelik etkinlikler proğram dahiline alındı. 

4 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SARIYER’DE

8. Uluslararası Edebiyat Günleri dolu dizgin devam ediyor. Türkiye genelinde en büyük Edebiyat Günleri vasfını kazanan Sarıyer Belediyesi Uluslararası Edebiyat Günleri günümüz tarihine damga vurmaya hazırlanıyor. 

Son seçimlerde yerel seçimler tarihine imza atmış bulunan Belediye BaşkanlarI Ekrem İmamoğlu, Mahsur Yavaş, Zeydan Kayalar, Tunç Soyer ve Şükrü Genç ile Sarıyer Belediyesi 8. Edebiyat Günlerinde halka buluşacak. 

MÜCADELEYE DEVAM KARARI

Türkiye Uyuşturucu ile Mücadelede Sarıyer Belediyesinin hazırlamış olduğu raporla 12 maddesi TBMM’de yasallaşan Sarıyer Belediyesi Uyuşturucu ile Mücadele Meclis raporu doğrultusunda okullarda yeniden geniş proğramlı çalışmalar başlayacak. 

Belediye Başkanları seçimlerde vaadlerde bulunur ve göstermelik parklar açarlardı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç seçimlerde kullanmadığı hazır olan 19 park’ın açılışını bu dönemde etkinliklerle gerçekleştirecek. 

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çoşkun yeni dönem Etkinlik ve Çalışma proğram çalışmasını kitleleri ortak ederek hazırlıyor. 

Sarıyer’de yeni bişeyler oluyor…