Son Dakika Haberler

5 ASIRLIK SULTAN II. BEYAZİD EDİRNE DARÜŞŞİFASI’NI ABDİ İBRAHİM “İYİLEŞTİRDİ”

5 ASIRLIK SULTAN II. BEYAZİD EDİRNE DARÜŞŞİFASI’NI ABDİ İBRAHİM “İYİLEŞTİRDİ”
Okunma : 46 views Yorum Yap

Abdiibrahim1912 yılından bu yana tıbba ve insanlığa hizmet eden Abdi İbrahim, 500 yıllık Sultan II. Bayezid Edirne Darüşşifası’nı çağdaş müzecilik anlayışıyla yeniledi.

Osmanlı döneminde hastane olarak insanlara şifa dağıtan Sultan II. Bayezid Edirne Darüşşifası’nın 13 Mayıs’ta düzenlenen açılış törenine; Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ve Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut katıldı.

Törende konuşan Nezih Barut, “İçinde doğup büyüdüğümüz toprakların tarihine, kültürüne ve geleceğine sahip çıkmanın bizim en büyük görevimiz olduğuna inanıyoruz. Abdi İbrahim olarak, 103 yıldır tıbba ve insanlığa hizmet etmek için öncü, cesur ve yenilikçi bir yaklaşımla her zaman daha iyiye ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Yüzyıllar boyunca hastaları tedavi eden Edirne Darüşşifası’nı iyileştirmek bizim için bu nedenle ayrı bir anlam ve değer taşıyor” dedi.

Abdi İbrahim Holding Satın Alma Direktörü Recai Özbir
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuran Yıldırım, Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut,Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Yüksek Mimar Beyza Özer katıldılar