Son Dakika Haberler

7/24 Karla Mücadelede önceliğimiz hastalar oldu

7/24 Karla Mücadelede önceliğimiz hastalar oldu
Okunma : 1.400 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çoşkun, 7/24 vardiyeli çalışmamızda Kardiyoloji, Diyaliz ve Engelli vatandaşlarımızı öncelikli olarak hastanelere ulaşımında kolaylıklar sağlamak için seferber olduk.

Sarıyer’i sorunsuz bir şekilde karla mücadelede, yılların verdiği deneyimlerle nerede, nasıl mücadele edebileceğimizi ezberledik dedi.

“Sarıyer Belediyesi karla mücadele kapsamında kriz ekipleri Ayazağa meydanında yapmış olduğumuz, kardiyoloji, diyaliz, engelli hastalarımıza, yaşlı vatandaşların, evlerinin, sokak ve caddelerinin buzlanmaya karşı tuzlama işlemini gerçekleştiriyoruz. Sarıyer Belediyesi bu anlamda bütün şantiyelerinde hangi mahallede yaşlı, engelli ve diğer hastalar olduğunun listesi var. Kar küreme ve tuzlama ile sağlık ocaklarına ve hastanelere gitmelerini sağlıyoruz.

Karla mücadele kapsamında yaklaşık 600 personelimiz, 66 aracımız ve toplamda 13 iş makinemizle tuzlama işlemlerini gerçekleştiriyoruz, Sarıyer diğer ilçelerden farklı olarak coğrafyasının büyük olması ve bu tür işlemlerin, faaliyetlerin, kar küreme ve temizliğinin çok zor şartlarda yapıldığını bilinmesini istiyoruz. 176 Km2 sahip olan Sarıyer, Kısırkaya’dan Aşiyana kadar gerçekten sokaklarını, caddelerin, ormanlarının karla mücadelede çok olduğunu, bu zor şartlar altında arkadaşlarımızın görev yaptığının bilinmesini istiyorum. 7/24 vardiyeli olarak yapılan bu çalışmada büyük fedakarlık yapan arkadaşlara teşekkür ederim. “

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)