Son Dakika Haberler

ADALET KAVRAMININ İŞLENMESİ GEREKEN NOKTA İLÇE KONGRELERİ OLMALIDIR

ADALET KAVRAMININ İŞLENMESİ GEREKEN NOKTA İLÇE KONGRELERİ OLMALIDIR
Okunma : 42 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Yaşar Kemal Kültür Merkezinde gerçekleşen CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı mahalle delegeleri toplantısında yapmış olduğu konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verirken, bir cümle ile Sarıyer siyasetinde rol alan mihenk taşlarına uyarıda bulundu.

Adalet Yürüyüşü, Maltepe Mitingi, Adalet Kurultayı, Manifestolar.

Başkan Şükrü Genç kürsüden seslendi : Türkiye’de bir tane gündem var. Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olması, herşeyi bu gündem çerçevesinde toparlamak zorundayız, İstanbul’un sadece 38 bölgesinden biri olan Sarıyer’in öne çıkmış toplum ve parti önderlerisiniz, partililer sizleri seçti ve buraya gönderdi,  şuanda 400 delegasyonumuz var, bu delegasyon yarın İl’e göndereceği arkadaşları seçecek onlarda Türkiye’yi belirleyecekler, Burada mensubu olduğum Cumhuriyet Halk Partisinden gurur duyarak ısrarla söylemek istediğimi birşey var.

“Sayın Genel Başkanımızın “Adalet Yürüyüş” öncesinde başlayan, “Taksim toplantıları”, “Yenikapı “süreci ile devam eden “Adalet Yürüyüşü” Maltepe de yapılan Miting, sonrasında Çanakkale de yapılan “Adalet Kurultayı’nda” Manifestolar okundu.”

YOL HARİTAMIZ MANİFESTOLAR

“Türkiye’nin içinde bulunduğu her türlü olumsuzluğun vede karşılığında neler yapılmasının yol haritasını gösteren manifestolar dır. İzlememiz gereken yol bu manifestolardır.”

Şu anda ilçe başkanlığı ve ilçe yönetimi için yola çıkan arkadaşların kesinlikle üzerinde durması ve uyması gerekenler Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP adına hatta CHP önderliğinde bütün demokrasiye, Adalete inanan tüm gruplara, Sivil Toplum kuruluşlarına, kişilere hitaben yapmış olduğu manifesto bu yol haritasıdır ve herkesin de takip etmesi gereken bu manifestolardır.”

Bu manifestolarda Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapılanmasıda var, yaşama nasıl baktığıda var. Biz eğer bunların dışına çıktığımızda “yoldan çıkıyoruz”.

Adalet Yürüyüşü’nün, eylemin ve mücadelenin sadece Türkiye için değil, adalete inanan tüm Dünya halklarının yapması şeklindedir. Bu eylem Dünya’dan çok büyük destek görmüş ve 450 kilometrenin insanlar tarafından yürünmesi değil, Adalet İçin Yürünmesidir. Cumhuriyet Halk Partililerin yaşamda gösterdiği hassasiyetin, barışçı yönü ve dostluk yönünün gururlanmasından dolayı görmüştür.

Binlerce insan tarafından barış mitinginin yapılması, sonrasında ortalığın karıştırılmaya çalışılması, çok basit bir sebeplerle, kamuoyunun takip ettiği özellikle Adalet olgusunun kirletilmeye çalışıldığı “Çanakkale toplantısı” ile noktalanmıştır. Farklı farklı etkinliklerle, değerlendirmelerle devam etmektedir.

ADALET KAVRAMININ İŞLENMESİ GEREKEN NOKTA İLÇE KONGRELERİ OLMALIDIR

Bu değerlendirmelerin Adalet Yürüyüşü’nün ve Adalet kavramının şu anda işlenmesi gereken en önemli nokta ilçe kongreleri olmalıdır.

İlçe kongreleri Adalet Yürüyüşünün devamı olmalıdır. Ordaki yürüyüşün burada devam ettirilmesi yarın “İl Kongresi’ne” sonra “Kurultaya” yansıyacaktır. Bu sonuç Türkiye’deki iktidarın değişmesi gerektiği ve nasıl bir iktidar olunacağının alt yapısını oluşturacaktır.

“Birlik ve beraberlik herkes tarafından söylenir, birlik beraberliği bozup, insanların birlik ve beraberliği içinde olmasından rahatsızlık duyanlarda birlik beraberlik sözü ederler.”

SARIYER DİĞER BÖLGELERİN ÖNDERİ OLMAK DURUMUNDADIR

Sevgili arkadaşlarım bu işi yaşam biçimi yapmaktır.

Kongrede farklı adaylarda çıkabilir, olması gereken tek bir yol var. Olması gereken yol, tek bir noktada bu adaletin o sandığın içinde olduğunu, o sandığın içinin açılması ile de bir adalet meşalesinin çok daha yandığını herkese göstermektir. Sarıyer diğer bölgelerin klavuzu ve önderi olmak durumundadır, özellikle bu seçimler sırasında ve çalışmalar sırasında.

ÇATAL KAZIK YERE GİRMEZ “ ÇATALI KIRACAKSINIZ”

Rahmetli annanemin bir sözü vardır, bu birlik beraberlik olgusu için hatırlatırım.

“Çatal kazık yere girmez”, onun deyimi ile “ çatal kazuk yere girmez” eğer kazığı çakmak istiyorsanız çatalını kıracaksınız. Çatal kırıldığında o kazığın yere girmemesi mümkün değil, bir birleşke kuvvet olacak ve sonuna kadar tek bir noktaya vurulacaktır.

İLÇE BAŞKANLIĞINI ALMIŞ OLMAK İKTİDARI OLMAK DEĞİLDİR.

Burada ilçe başkanı seçilecek olan arkadaş veya ilçe başkanlığını almış olmak, iktidar olmak değil, bir aşamayı geçmektir.

Sarıyer de yerel yönetimlerde iktidarız, partili ve çalışan arkadaşlarımızla başarılı olduğumuzu biliyorum, 2009 da yerel yönetimleri birlik ve beraberlikle aldık. %13 le başlayan çalışma 45 günde %37 çıktıysa bu bütün arkadaşların sağladığı birlik beraberlik duygusudur,dedi.

Başkan Şükrü Genç’in delegelere yapmış olduğu konuşması dakikalarca alkışlandı.

****

Toplantı ayrıntıları :

KAMUOYUNU YANLIŞ BİLGİLENDİRİYORLAR

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İlçe kongresinde oy kullanacak olan delegelere yapmış olduğu konuşmasında vermiş olduğu mesajları bazı “siyasi kanatlar” “Fıkra anlattı” diyerek kamuoyuna yansıttılar.

Yerel’de siyaset yapanların toplantıya katılamayan üyelere “önemsiz” olarak lanse ettikleri sözler, aslında derin siyasi mesajlar içeriyordu.

Şükrü Genç’in konuşmasının bir bölümünü yayınladığımız bu sayfada Başkan “Adalet Yürüyüşü” Adalet Kurultayı” “Manifestolar” konularını bahsederken özellikle CHP Genel Merkezi’nin 2019 seçimlerinin ana temasını işledi.

“Çatal Kazuk Yere Girmez” Her seçim öncesinde, Ulusal, Yerel, İlçe Kongrelerinde “klikleşmiş” adaylar ortaya çıkar, sadece kendilerini düşünerek “ pay alma” “içerde olma” pazarlıkları yapabilmek için piyasada dolaşırlar, Seçim kazanma hedefleri olmaz, muhalif söylemlerini “Yerel İktidar” üzerine kurarlar.

CHP’NİN YEREL’DE İKTİDAR OLUŞUNU KABUL EDEMEZLER

CHP’nin Yerel de İktidar oluşu, bir kısım çevrelerin parti içinde olup “ CHP’nin Sarıyer’de iktidar olduğunu kabul edemeyişleri”” kişisel hırsların” ön plana çıkması, “derin hesaplar” üzerinden planların yapılması ile oluşan “ Çatal Kazık “ delegeler tarafından kesilmezse “ “Çatal Kazuk Yere Girmez”

Sarıyer Times