Son Dakika Haberler

“ADALET KURULTAYI” ADALETSİZLİKLER MASAYA YATIRILACAK

“ADALET KURULTAYI” ADALETSİZLİKLER MASAYA YATIRILACAK
Okunma : 143 views Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran’da Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ve 9 Temmuz’da Maltepe Mitingi’yle sonuçlanan Adalet Yürüyüşü’nün ardından bu kez gözler, Adalet Kurultayı’na çevrildi.

26- 29 Ağustos arasında Çanakkale’de Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Kocadere köyü yakınında bulunan Alan Başkanlığına ait Kocadere Kamp Alanı’nda yapılacak Adalet Kurultayı için CHP’de çalışmalar sürüyor.

CHP Sarıyer Belediye’si alan çalışmalarını en iyi şekilde sürdürüyor. Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun ve ekibi Kocadere Kamp alanında çadırlar,Konferans alanı, sağlık ve Hafıza Merkezi olarak gerekli düzenlemeyi planlı olarak hazırlıyor.

Çok sayıda işçi tarafından alan, kurultay için düzenlenirken, çalışmaları yerinde incelemek için Kocadere Kamp Alanı’na gelen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, beraberinde CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, il, ilçe ve belediye başkanları ile bir toplantı yaptı. Toplantıda, Kurultayın sorunsuz şekilde tamamlanması için neler yapılması, ne tür önlemler alınması gerektiği konuları görüşülüp, görev paylaşımı yapıldı.

ADALETSİZLİKLER MASAYA YATIRILACAK’

Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile Milletvekili Muharrem Erkek, beraberindeki partililer ile birlikte işçiler tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyip bilgi aldı.

Torun, 26-29 Ağustos arasında Kocadere Kamp Alanı’nda Adalet Kurultayını gerçekleştireceklerini söyledi. Bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini anlatan Torun, Adalet Kurultayına 10 binin üzerinde bir katılım beklediklerini ifade etti. Türkiye’de yaşanan adaletsizliklerin masaya yatırılacağı çalıştayların olacağını anlatan Torun, “Bir Adalet Sokağı oluşturacağız. Türkiye’deki adaletsizliğe dikkat çekmek için farklı etkinliklerimiz de olacak. Burada 4 günü dolu dolu geçireceğiz. Her anlamda gelen katılımcılar Türkiye’de yaşanılan bu süreci ifade edecek, daha iyi anlayacaklar. Buradan bir adalet talebimizi tekrar Türkiye’ye ve dünyaya iletmiş olacağız” diye konuştu.
CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ise, “Dünya siyasi tarihine geçen 24 günlük Adalet Yürüyüşümüz ve Maltepe Mitingimiz başlangıçtı. Adalet mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Çünkü adalete çok ihtiyacımız olduğu bir süreçteyiz. 26 Ağustos günü sabah saat 09.00’da başlayacak Adalet Kurultayımız 29 Ağustos akşamı saat 17.00’de tamamlanacak. Dört gün boyunca bu tarihi alanda bilim, siyaset, hukuk insanlarıyla, toplumun her kesiminden sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle paneller, çalıştaylar, sözlü anlatımlar olacak” şeklinde konuştu. Erkek, “Bu topraklardan bütün dünyaya barış ve adalet mesajlarımızı ileteceğiz” dedi.