Son Dakika Haberler

ADALET KURULTAYI HAZIRLIKLARI BAŞLADI

ADALET KURULTAYI HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Okunma : 93 views Yorum Yap
ADALET KURULTAYI HAZIRLIKLARI BAŞLADI
KOCADERE KAMP ÇALIŞMASI

26-30 Ağustos tarihlerinde Çanakkale Kocadere Kamp alanında düzenlenecek olan “Adalet Kurultayı” için alan çalışması yapıldı,

 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ’in talimatı ile Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun ve 18 kişilik lider ekibi sabahın erken saatlerinde Çanakkale Kocadere Kamp alanında çalışmalar yaptılar.

Alanda kullanılacak çadırlar, Konferans Salonları, Yemekhaneler, Kadın – Erkek Konaklama, Sağlık İstasyonları, Hafıza Sokağı, Güvenlik, İtfaiye ve Su Tankerleri, Otobüsler için büyük bir alan garaj olarak kullanılacak. Geliş ve Gidiş güzergahları düzenlendi, alana giriş ve çıkış yolları farklı olacak. En ince ayrıntısına kadar gerekli düzenlemeler yapıldı.

CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, CHP Eceabat İlçe Başkanı Muzaffer Övün, CHP Eceabat Meclis Üyesi Metin Övün, CHP Sarıyer Meclis Üyesi Mustafa Balcı ve CHP Sarıyer Eski İlçe Başkanı Ziya Sinan Hancı çalışmalarda hazır bulundular.

Yapılan hazırlıkları an ve an Başkan Şükrü Genç bilgilendirilerek takip etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun tüm çalışmalar hakkında Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun’dan bilgi aldı.

Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun çalışmalar hakkında bilgi verdi:  İstiklalimizin ve İstikbalimizin yolunun açıldığı bir güne tanıklık edeceğiz, Adalet Yürüyüşü ile başlayan Türkiye’deki muhalefet hareketinin 2. Ayağının Adalete ihtiyacı olan herkesin sıkıntısı varsa, hangi alanda eşitliğe ihtiyacı varsa bunu dünya ile paylaşacak, sadece Türkiye kamuoyuna değil Dünya’ya mesaj verilmesi gerekiyor. Kudüs’ün Mescidi Aksa’ya uyguladığı ambargodan başlayarak, Kuzey Kore ile Amerika savaşının bile nasıl bir adaletsizlikten dolayı patlamaya hazır bir vaziyete geldiği ile ilgili, iç hukukta Türkiye’nin çektiği sıkıntılar ile ilgili Bireysel, Kamusal, Hukuksal, bütün alanlarda insanların hukukla ilgili sıkıntılarını anlatacaklar, Uzmanlarda çıkış yönlerini söyleyecekler, bundan sonraki hak hukuk adalet arayışında bir manifesto daha yayınlanacak, yeni bir yol haritası belirlenecek, çok sayıda katılımcının olacağını söyleyebiliriz. Şuan talepler geliyor, insanlar neler yapabiliriz diyerek arıyorlar,

Hafıza sokağı kuracağız, Abdi İpekçi davasından, Hrant Dink’e, Sivas davası, Haplemitoğlu davası, Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası Türkiye’deki haksızlığa uğramış kim varsa kurum ve kuruluş vede bireyler onların adale arayışındaki süreçte neler yaşamışlar ve nasıl bir yol izlemişler onlara ilişkin düşüncelerini aktaracaklar, Uluslararası hukukun, iç hukukun tükendiği yerde insanların nasıl bireysel olarak yollara düşüp adalet aradıklarını buradan tüm Dünya ile paylaşacaklar.

CHP Sarıyer Eski İlçe Başkanı Sinan Hancı ise düşüncelerini şöyle aktardı,: Buranın insanı bu işlere aç, Yüzde 80 hayır çıktı burada, yüzde 20 ise taşıma gelen oylardan kaynaklandı, burada yüzde 90’ın altına düştük diye ilçe başkanlığında hüzün vardı, üzüntü vardı, bu toprakların hakkını biz veriyoruz, burada yaşayan arkadaşlarımız , partililerimiz biraz sıkıntı durumdalar, ekonomik olarak sıkıntıdalar, bu etkinlik bir atlama noktası olacak, en büyük korkum yangın, buraya gelecek olan tüm partili arkadaşlarımın öncelikle ateşten uzak durmayı yangına karşı inanılmaz dikkatli olmayı öneriyorum.

ADALET KURULTAYI ALANI KOCADERE KAMP VE KONFERANS HAVADAN GÖRÜNTÜ