Son Dakika Haberler

ADALET KURULTAYI METİN ÖVÜN’Ü BAŞKAN YAPTI

ADALET KURULTAYI METİN ÖVÜN’Ü BAŞKAN YAPTI
Okunma : 102 views Yorum Yap

Size Metin Övün’ü tanıyor musunuz diye sorsam büyük olasılıkla yanıtınız soru şeklinde olurdu!

O da kim?

Ben Metin Övün’ü CHP’nin Çanakkale’de gerçekleştirdiği dört günlük Adalet Kurultayı günlerinde dostum Sinan Hancı’nın vasıtasıyla tanıdım. Herkes için adalet arayışı başlığı altında gerçekleştirilen çalıştayda tanıdığım bu genç insan, o gün kafamda, adalet için de böyle gençler gerekir düşüncesini doğurmuştu.

Genç olduğu için mi? Hayır. Çalışkan olduğu için mi? Hayır. Doğrultusu olduğu için mi? Hayır. Beni cezbedendoğrultusundaki tutarlılıktı. Bir insanın çalışkanlığı,doğrultusu ve doğrultusunda tutarlılık varsa bir de buözelliklerin yanında gençse işte o zaman sizi de benim gibi düşündürür: Adalet için böyle gençler gerekir.

Metin Övün Çanakkale’nin Eceabat ilçesinden CHP belediye başkan aday adayı oldu. Yapılan aday yoklamasında saygın diğer adayların toplamından fazla oy alarak örgütünün de kendine güveninin tam olduğunu ispat etti.

Biliyorum, gönlünde Eceabat ilçesinde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) BÜNYESİNDE 4 YILLIK FAKÜLTE AÇILMASI YATIYOR. Kanla sulanmış toprakların bilgili insanlar yetiştirmesini istiyor. İlçesinin gelişip kalkınmasının kaynağında yapıcı değerlerin yer almasını istiyor. Tüketerek geleceği karşılamanın yerine katma değer üreterek gelece yürümek istiyor. Sımsıkı yerel bağlarının yanında bu bağları korumanın içine kapanmakla sürdürülemeyeceğini bu bağları zedelemeden dünyaya açılmak gerektiğini biliyor.

Güzel projeleri de yok değil, Eceabat ölçekli projelerinden bahsetmek istemiyorum. Ancak şunu söylemeliyim ki, her projesi çağdaşlık kokuyor. Dünün siperlerinde Çanakkale’yi savunmak için olağanüstü başarı göstermiş atalarının siperlerinden fırlayıp bu kere Eceabat’ı çağı yaşayan Eceabat yapmak istiyor. Doğrultusu bu, doğrultusunda tutarlı olur mu? Tutarlı olduğuna tanık olduğum için böyle davranacağına inanıyorum.

32 Yaşındaki Metin Övün kardeşime başarılar dilerim.