Son Dakika Haberler

Adana Valisi, GEREĞİ YAPILIR dedi.

Adana Valisi, GEREĞİ YAPILIR dedi.
Okunma : 121 views Yorum Yap

Adana valisi Başbakanın Öğrenci evleri açıklamasına istinaden faliyete geçen Valiler gereken yapılır açıklamasında bulundu, Türkiye tehlikeli sularda gezöeye başladı. Toplum Akp hükümetinin özel hayata müdahale kararlarından tedirginlik yaşamaya başladı.
Akp’nin en güvendiği ve bugüne kadar koşulsuz destek veren aydınlarda tepkilerini dile getirmeye başladılar.
GEREĞİ YAPILIR
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kadın ve erkek öğrencilerin birlikte kaldığı öğrenci evlerine ilişkin açıklamasını, talimat olarak algıladığını belirterek, “Gereği yapılır” dedi.
Vali Coş, öğrencilere ücretsiz kurslar sağlayacak olan “Sevgiye Uzanan Eller Projesi”nin dönem açılışı için Şakirpaşa Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinliğin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali, Başbakan’ın öğrenci evleri ile ilgili yaptığı konuşmanın talimat olarak algılandığını söyledi. Vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirip, huzuru sağlamak için çalışıldığını belirten Vali Coş, şunları söyledi:
ANAYASA İLEVERİLMİŞ GÖREVLER VAR
“Sayın Başbakanımızın talimatları doğrultusunda gerekli çalışmalar tabi ki yapılıyor. Açıklamaları da, bizim için çalışmaları gözden geçirme konusunda vesile olmuştur. Baktığımızda bu konudaki çalışmaların zaten devam ettiğini, bu konuda büyük bir hassasiyetin gerekli çalışmanın yürütüldüğünü öğrendim. Arkadaşlarımız, ayrıntıları üzerinde değerlendirme yapıyorlar. Vatandaşlarımızın bu konudaki rahatsızlıkları, şikayetleri ve intikal eden olumsuzlukları var. Muhakkak ki değerlendirilir ve yasal gereği yapılır. Vatandaşlarımızın memnuniyeti esastır. Tabi ki genel ahlakın korunması da devlete ait görevler arasındadır. Bu manada vatandaşımızın hassasiyetleri, gençliğin korunması, gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması Anayasa ile devlete verilmiş görevler arasındadır. Bu bağlamda devlet de üzerine düşen görevi bütün kurum ve kuruluşları ile yapacaktır. Valiliğimiz de bütün kurum ve kuruluşları ile üzerine düşen görevi yapmaktadır.”