Son Dakika Haberler

AK PARTİ SAHADAN ÇEKİLDİ – ŞÜKRÜ GENÇ KOVALIYOR

AK PARTİ SAHADAN ÇEKİLDİ – ŞÜKRÜ GENÇ KOVALIYOR
Okunma : 128 views Yorum Yap

Sarıyer de İmar Barışı site toplantıları ile devam ediyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ve İmar teknik ekibi sitelerde imar barışı toplantıları yapıyor.

İmar barışından kimlerin ne şekilde faydalanacağı, fiyatlarının ne olduğu, Yapı Kayıt Belgesi ile neler yapılacak, İskan sorunu nasıl halledilecek, Afgan nasıl yararlanılıyor, tanınan süre yeterlimi, yasada ki boşluklar neler, yeni düzenleme ve sınırlı tarihin uzatılması hakkında bilgiler veriyorlar.

Zekeriyaköy de milyon dolarlık sitelerin, Maslakta gökdelenlerin diğer mahallelerdeki gecekonduların sorunu hep aynı.

BAŞKAN GENÇ SORUNLULARI BİR ARAYA GETİRİYOR

Dün Zekeriyaköy Terrace Bahçe Ve Maslak Mashattan da imar barışı ve yapı kayıt belgesi hakkında toplantılar yapıldı. Maslak Manhattan da Şişli Belediyesi ve Taşyapı forması ile ilgili aynı sorunların devam ettiği konuşuldu, Başkan Şükrü Genç, Şişli Belediyesi ve Taşyapı yetkilileri ile site yönetimini bir araya getirerek bir toplantı düzenlenmesi gerektiği ve bunun öncülüğünü yapacağını bildirdi.

Maslak,Huzur ve Ayazağa Mahallesi Sarıyer’e bağlandığı halde devirden önceki sorunlar Eksiklikleri ile devam ettiği gözlemlendi.

AK PARTİ SAHADAN NEDEN ÇEKİLDİ

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde acele olarak çıkartılan, yurttaşlara sunulan ve altlıkları hazırlanmamış “İmar Barışı “ yasası yüzünden Ak Parti sorunlar mı? yaşıyor? Belediyelerin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili bilgilendirme toplantısında Belediye yetkililerinin yasada belirtilen maddelerin eksik olduğunu beyanı ile bakanlık yeni düzenleme yapılacağını bildirmişti.

Yasanın eksik maddeleri, belirtilen fiyatların yüksek oluşu, yararlanma tarihinin kısa ve taksitlendirme olmayışı yurttaşların tepkisine neden oluyor. Blokların bir araya gelerek müracaat etmeleri nedeni ile bir araya gelemeyen siteler isyan ediyor.

AK PARTİ Sarıyer de yasa çıktığında ilk Ayazağa Mahallesinde ve FSM de toplantılar düzenlemişti.

İmar sorunu ile yıllardır uğraşan yurttaşlar konu hakimiyetleri ile siyasilerde daha çok bilgi sahibi olduğu ve teknik ekibi olmayan siyasilerin alanlarda zor durumda kaldığı, yeterli açıklama yapılmaması, detay imar sorunlarının siyasileri sıkıştırması nedeni ile “Ak Parti halkın yararına olan bu yasanın dahi sahada savunmasını yapmaması ve halkı bilgilendirmeden uzak oluşu” sadece yasayı savunması nedeni ile büyük tepki çekiyor.

HALK SİYASİLERİN NİYETİNİ ANLIYOR

İmar Barışı yasası tüm halkı ilgilendiriyor, daha çok Esenyurt ve çevresindeki ilçelerin 18-20 kat ruhsatlı imalatında ise 40-50 kat olan yapıları yasalaştırmak için kullanıldığı ve 15 Milyon konutun kayıt altına alınmasının beklenildiği, ekonomik kriz nedeni ile milletten para toplandığı dile getiriliyor.

ŞÜKRÜ GENÇ MAHALLELERDE, SİTELER’DE SOKAK’TA

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, halkın yararına olan her şeyin yanında olurken yine siyasetten bahsetmedi. Başkan Şükrü Genç toplantılarda olayın siyasi boyuta getirmesine karşı çıkarak “ biz bu yasadan faydalanın istiyoruz, “Belediye olarak bizlerde size bilgilendirme yapıyoruz, çözüm önerileri getiriyoruz, çağrılan her mahalleye, siteye giderek bilgilendirme yapıyoruz, ama bu yasanın güzel tarafı adında “Barış” kelimesi olması diğer yanda yasanın tamamen eksik olduğu, yeniden ek ilaveler ile yeniden düzenlenmesi gerektiğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bildirdik, bu süreçte ne şekilde yararlandığınız, bloklar,ek ilaveler, çıkmalar ile ilgili genel bilgilendirme yapıyoruz” açıklaması yaptı.

Başkan Şükrü Genç Maslak Mashattan’da “İMAR BARIŞI’NI “Anlatıyor

TC Mustafa Balcı paylaştı: 18 Temmuz 2018 Çarşamba