Son Dakika Haberler

Ak Partinin marifeti.Zimmet'ten yargılanıyor para musluğu akıyor.

Ak Partinin marifeti.Zimmet'ten yargılanıyor para musluğu akıyor.
Okunma : 175 views Yorum Yap

Said_Sahiner_KOSGEB
AKP hükümeti ise hiç şaşırmayacaksınız. Olmazlar olur hale gelebiliyor, Zimmet’ten yargılanıp bir anda terfi edebiliyorsunuz.
AKP Hükümeti’nin, özel sektörde hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal suçundan yargılanan bir kişiyi kamunun kredi musluklarından biri olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı’na (KOSGEB) İl Müdürlüğü’ne getirildiği ortaya çıktı. Hakkında usulsüz kredi iddiasıyla soruşturma açılan müdür bir başka musluğun başında görevini sürdürüyor.
Çarpıcı olayı, Sözcü gündeme getirdi. Bazılarının hakkında“soruşturma var, dava var” diye sürüm sürüm süründürülürken, 580 yıl hapisle yargılanan AKP’li Etimesgut eski Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz’ın Milli Piyango’da yönetim kurulu üyesi yapılmasına değinen Sözcü Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün köşesinde yer verdiği bilgilere göre; benzer bir olayda Gaziantep’te yaşanıyor.
YARGILANIRKEN KOLTUĞA OTURDULDU
Özel firmanın satınalma bölümünde çalışan Said Şahiner, devletteki karşılığı “zimmet” olan “zincirleme şekilde hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal” suçundan yargılanırken, 2011 yılında, KOSGEB Gaziantep İl Müdürlüğü’ne atandı.
Şahiner atanmasının ardından Gaziantep 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada, “hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal” suçundan ve “suçun işleniş biçimi ve özelliğinin kasta dayalı kusurun ağırlığı güttüğü” (suçu kasıtlı bir biçimde işlediği) gerekçesiyle 3 yıl 1 ay 15 gün hapis, bin 41 gün adli para cezası ödemeye çarptırıldı. Şahiner’in mesai arkadaşı, Fethullah Yeşildağ ise 4 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum edildi.
Zimmetine para geçirdiği için mahkum edilen Şahiner, KOSGEB müdürü olduktan sonra, aralarında bazı gazete sahiplerinin de bulunduğu çoğu AKP’ye yakınlığı ile bilinen şirket sahiplerine usulsüz kredi verdiği iddia iddia edildi. İddialar üzerine Said Şahiner hakkında soruşturma açıldı. Ancak mevzuat gereği, soruşturma nedeniyle açığa alınması gerekirken alınmadı.
DÜRÜST ŞİRKETLERE “SORUŞTURMA” CEZASI
Olayı Meclis gündemine taşıyan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Şahiner hakkındaki soruşturmanın 8 aydır sonuçlandırılmadığını belirterek, KOSGEB’den yasa ve kurallara göre destek alan şirketlere ödemelerin yapılmadığını bildirdi. Bu durumun pek çok firmanın iflasına neden olacağı uyarısında bulunan Şeker, usulsüz şekilde proje desteği verilen firmaların büyük çoğunluğunun da iktidara yakın kişiler ait olduğunu kaydetti.
Said Şahinler, telefonda soruları yanıtlamaktan kaçınarak, mahkemenin kararını temyiz ettiklerini, başka bir şey söylemek istemediğini belirtirken, Saygı Öztürk, “Gaziantep Müdürlüğü döneminde usulsüz destekte bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma devam eden Said Şahiner’den, AKP kolay kolay vazgeçmez. O yüzden, Gaziantep’ten alınıp Kilis Müdürlüğü’ne atandı. 8 aydır soruşturma da bitmiyorsa, bu da olayın üstünü kapatma diye de yorumlanabiliyor” diye yazdı.