Son Dakika Haberler

AKOM UYARDI, İSTANBUL BATI VE KUZEYDE YAĞMUR

AKOM UYARDI, İSTANBUL BATI VE KUZEYDE YAĞMUR
Okunma : 100 views Yorum Yap

Sarıyer dün aşırı yağmurlar sonucu doğal afetle karşılaştı, İlçenin büyük kesimi sel felaketi yaşadı, birçok ev dükkan sular altında kaldı, su kanalları tıkandı, İBB’nin deniz kenarlarında yapmış olduğu düzensiz kaldırım çalışması nedeni ile yağmur suları denize akacak yer bulamadı.

YENİ BİR AFET GELİYOR

Dün İstanbul’da etkili olan yağış sonrası Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) vatandaşları bugün (28 Eylül Perşembe) için uyardı. AKOM’dan yapılan uyarıda, “Yağışlı havanın öğle saatlerinde mola vermesi ardından gece saatlerinde yeniden hafif şekilde il genelinde etkili olması bekleniyor. Yeni hafta başına kadar rüzgarın poyrazdan (kuzey-doğu) kuvvetlice, aralıklarla fırtanamsı şekilde (40-60km/s) esmesi beklenirken beraberinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin yağanacağı tahmin ediliyor” bilgisine yer verildi.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, bugün (28 Eylül Perşembe) İstanbul Avrupa yakasının batı ve kuzey ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak yağış beklendiğini bildirdi. Yağılan açıklamada, “Parçalı ve çok bulutlu, Edirne’nin güneyi, Kocaeli’nin doğusu, Sakarya çevreleri, Tekirdağ ve Kırklareli’nin doğu kesimleri ile İstanbul Avrupa yakasının batı ve kuzey ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor” denildi.