Son Dakika Haberler

AKOM UYARIYOR – AFETE DONÜŞEBİLİR

AKOM UYARIYOR – AFETE DONÜŞEBİLİR
Okunma : 89 views Yorum Yap

Doğanın dengeleri değişmeye başladı, İBB AKOM Twitter’den uyarmya başladı. İstanbul’da sel baskınları olabilir, Su ve Sel baskınlarına karşı uyardı. Dr. Orhan Şen İstanbul ve Marmara da beklenen yağışlarla ilgili “doğal afete dönüşebilir” uyarısı yaptı.

DOĞAL AFET YAŞANABİLİR 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Batı Karadeniz ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve az bulutlu 35
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
İzmir: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 32
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31
Adana: Az bulutlu ve açık 36
Antalya: Az bulutlu ve açık 31
Samsun: Az bulutlu ve açık 28
Trabzon: Az bulutlu ve açık 28
Erzurum: Az bulutlu ve açık 32
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 41

AKOM’DAN SEL VE SU BASKINI UYARISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) da Twitter’da n yayınladığı uyarı ile İstanbulluları sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

AKOM’dan yapılan açıklamada ”#İstanbul serin ve yağışlı havanın etkisi altında. Fırtına şeklindeki yağışlar SEL ve SU BASKINLARINA neden olabilir!” denildi