Son Dakika Haberler

AKP Belediye Başkan Aday Adayı Salih Güzel, Sarıyer Sevdalısıyım

AKP  Belediye Başkan Aday Adayı Salih Güzel,  Sarıyer Sevdalısıyım
Okunma : 69 views Yorum Yap


salih_guzel_11AK Parti aday adaylarından Salih Güzel, AKP içinde tecrübeleri ile ve teşkilat başkan yardımcısı olması dolayısıyla Sarıyer de sevilen bir insan.

Salih Güzel, Sarıyerliyim ve sarıyer’şn sorunlarını ve çözümlerini iyi biliyorum dedi., “Çok daha güzel bir Sarıyer için; Salih Güzel” sloganıyla yola çıktığını anlattı.

 Parti içi mesaj verdi. Siyasetin 5 ya da 10 yıl yapılıp hedeflediği projelerini hayata geçirdikten sonra bırakılması gereken onursal bir görev olduğunun da altını çizdi.

“Ben bir Sarıyer sevdalısıyım”

Emirgan’daki Sarıköşk’te yerel basını misafir eden Salih Güzel, “Ben bir Sarıyer sevdalısıyım. Benim için “Yürüyen Sarıyer” demek daha doğru olur diyerek de Sarıyer’e verdiği özel değerin de altını çizdi.

Güzel; “Yaşantım son derece şeffaf ve bunun içerisinde gururla, iftiharla söylemeleri kendilerini gerçekleştirmeleri benim hedefim aynı zamanda. Hiç kimse bana benzeme çabasına girmesin ya da ben kimseyi kendime benzetme çabasına girmeyeyim. Farklılıkları zenginlik olarak algılayıp birlikte yaşamanın huzuruna varalım. Geçmişte sağ ve sol vardı. Çok sert bölünmüştük. Sağcılar solcuları yok etmeye, solcular da sağcıları yok etmeye çalışırdı. Ne sağ yok oldu, ne de sol yok oldu. ama maalesef 5 bin evladımızı kaybettik ve bu çocuklar bir ailenin bir çocuğu sağcı bir çocuğu solcu şeklinde de olabiliyordu. Bu dönemler geride kalsın böyle bir düşünce bile bizi rahatsız etsin. Kardeşlik içinde yaşadığımız, farklılıklarımızı desteklediğimiz bir beldeyi birlikte gerçekleştirelim diye bir düşüncemiz var” diye konuştu.

Salih Güzel “Diğer partilerimizde de aday adaylarımız var. Hepsini tebrik ediyorum. Bir medeni cesaretle sahneye çıktıkları ve başkaları için bir şey yapma çabasına girdikleri için. Siyaset aynı zamanda vakıf insan olmayı gerektirir. Özel hayatınızdan alırsınız toplum hayatına verirsiniz ve her an toplumun önünde hesap vermek zorundasınız. Şeffaf olmak zorundasınız. İnsan üstü yaptığınız büyük fedakarlıklarda bile her an eleştirilmek durumundasınız. Bizim siyasete bakışımız bu.”

“Bence Sarıyer İstanbul’u oluşturan parçaların en güzeli”

Salih Güzel; “Böylesine gelişmiş bir ülkenin fotoğrafını Sarıyer’de ortaya koyacağız. Moda tabiriyle de “Sarıyer marka ilçe olacak”. Çünkü yerel güzellikleriyle, deniziyle, ormanıyla, insanıyla, birikimiyle İstanbul gibi bir dünya kentinin bir parçası bu ilçe sonuç olarak. Bence Sarıyer İstanbul’u oluşturan parçaların en güzeli. Sarıyer sevdalısı bir insanım. Sarıyer için katlanamayacağım bir fedakarlık yok” dedi.

“Ben kendimi Sarıyer’in vicdanı kabul ediyorum”

Salih Güzel; “Ben kendimi Sarıyer’in vicdanı kabul ediyorum. Sarıyer’de aç, susuz, fakir, yoksul insan varsa, hayvanları ve ormanları zarar görüyorsa, midyecisi mağdursa benim vicdanım sızlar. Ben kendimi Sarıyer’in vicdanı olarak görüyorum. Aslında her insan böyle olmalı” şeklinde konuştu.

“Sarıyer yaşam dostu bir ilçe”

Ak Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Salih Güzel sözlerine şöyle son verdi; “Sarıyer yaşam dostu bir ilçe. Biz buna yeni değerler katarak, doğasını bozmadan gelecek nesillere çok daha güzel bir şekilde bırakacak bir kent arzu ediyoruz. Bu ilçede yaşayan çocukla mutlaka mutlu olmalı. Sarıyer’de çocuk bahçeleri yapacağız. Günün belli saatlerinde belediye bu bahçelerde ikramlarda da bulunacak. Sarıyerlileri teknelerde düzenleyeceğimiz tekne turlarında kültürel faaliyetler gerçekleştireceğiz. Sarıyer’in yerel basını belediye binamızda bir arada olacaklar. Ormanlarımıza önem vereceğiz ve nesli tükenen hayvanları yetiştirerek ormana bırakacağız. Projelerimin birkaçını bugün burada sizlerle paylaştım. İnşallah aday olarak gösterilirsem de tüm detayları belki yine burada vereceğimiz bir toplantıda paylaşacağım.”