Son Dakika Haberler

“AKP’Lİ YÖNETİMLER HİZMETİ BIRAKMIŞ HALKIN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE PEŞİNDE.”

“AKP’Lİ YÖNETİMLER HİZMETİ BIRAKMIŞ HALKIN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE PEŞİNDE.”
Okunma : 598 views Yorum Yap

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gökan ZEYBEK, İstanbul’un Sultangazi İlçesinde Zübeyde Hanım Mahallesi ve Yayla Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek bölge halkının kronikleşmiş sorunlarını yerinde dinledi, çözüm önerilerini paylaştı ve yetkililere seslendi.

Sultangazi İlçesi Zübeyde Hanım Mahallesi’nde bulunan Aşık Veysel Kent Ormanı’nın pandemi öncesinde Sultangazi İlçesi sakinleri ve çevre ilçelerden gelen yurttaşlar için zorlu şehir temposu içerisinde nefes almak için ideal bir yeşil alan olarak göze çarptığını belirten ZEYBEK; pandemi ile hayatımıza giren adaletten yoksun, her hangi bir standartı olmayan, keyfi olarak uygulanan, kişiye, kurumlara, bölgeye göre değişkenlik gösteren kısıtlamalar ve yasakların milleti canından bezdirdiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü; “Aşık Veysel Kent Ormanı, pandemi öncesine kadar, barındırdığı sosyal donatı alanları ile yurttaşlarımıza yüksek potansiyelli bir dinlenme ve nefes alma imkanı sunarken, diğer taraftan da orman civarında bulunan esnaf için de bir ekmek kapısı olma özelliğini taşımakta idi. Pandemi ile birlikte Türkiye geneline AKP eliyle yayılan adaletten yoksun, her hangi bir standartı olmayan, keyfi olarak uygulanan, kişiye, kurumlara, bölgeye göre değişkenlik gösteren kısıtlamalar ve yasaklar vatandaşı ve esnafı canından bezdirmiş durumda.”

AKP’Lİ YÖNETİMLER HİZMETİ BIRAKMIŞ HALKIN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE PEŞİNDE.”

“Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı’nın dönem dönem açıkladığı hayatın her noktasında tadbiri elden bırakmadan açılma, gevşeme, rahatlama kararları uygulanırken, buradan tarih vererek Sultangazi Belediyesine ve Sultangazi Kaymakamlığına soruyorum; 26 Temmuz 2021 tarihi itibariyle Sultangazi İlçesi Zübeyde Hanım Mahallesi’nde bulunan Aşık Veysel Kent Ormanı’nda neden vatandaşın ormanı kullanmasının, piknik yapmasının, sevdikleriyle zaman geçirmesinin önünü kapatıyorsunuz? Derdiniz pandemi ile mücadele mi? Halkın yaşam tarzına müdahale mi?”

SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NİN VE SULTANGAZİ KAYMAKAMLIĞI’NIN BU YANLIŞTAN ACİLEN DÖNMESİ GEREKMEKTEDİR. O KURUMLARDA BULUNAN HER KOLTUK HALKA HİZMET İÇİN VARDIR. HALKA HİZMET HARİCİNDE KULLANILAN, HELE Kİ HALK KARŞITI UYGULAMALARA ALET EDİLEN KOLTUKLAR DERHAL TERKEDİLMELİDİR.”

“Bu sadece vatandaşın keyifli vakit geçirmesinin önünün kapatılması sorunu değildir. Halk, ormanı kullanamadığı için bölgeye gelmemekte ve bunun sonucunda civardaki lokanta, bakkal, market işleten esnafımız, geçmişte en fazla satış yaptığı pazar gününde Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Kaymakamlığı’nın keyfi uygulamaları nedeniyle dükkanını siftarsız kapatmaya mahkum edilmiş durumdadır. Gördüğümüz o ki; ne pandemi, ne salgın ne de bir başka etken; bu milleti çıkmaza sürükleyen, iflas ettiren, intiharın eşiğine getiren AKP zihniyetinin keyfi uygulamalarıdır.”

Zübeyde Hanım Mahallesi’ndeki incelemelerinin ardından Yayla Mahallesi’ne geçen ZEYBEK burada bölge halkı ve esnafı ile buluştu. Türkiye’nin her şehrinde yaşamını sürdürmeye çalışan halkın ve esnafın yaşadığı ekonomik sıkıntılara benzer sorunları Sultangazi Yayla Mahallesi’nde, yerinde dinleyen ZEYBEK; çarpıtılan TÜİK verileri ile ücretlinin, emekçinin, emeklinin alın terinin nasıl gasp edilip, yandaşın cebine transfer edildiğini de şu sözlerle aktardı;

TÜİK’İN BAŞINA GETİRDİKLERİ ŞAHISLAR GERÇEKTE %31 OLAN ENFLASYONU %8.75 GÖSTERDİLER VE HER EMEKÇİNİN ALIN TERİNDEN %22.25 ÇALDILAR!

TÜİK verilerinin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını belirten ZEYBEK sözlerini şöyle sürdürdü;“ 1.000 TL emekli maaşı alanın cebinden 225 TL, 2.000 TL maaş alanın cebinden 445 TL, 3.000 TL maaş alanın cebinden 675 TL çalınıyor ve 12 Milyon emekli, 28 milyon ücretli çalışanın yani 40 milyonun cebinden çalınan paraların tamamı 5’li çeteye aktarılıyor. O yüzden bu kişiler, vatandaşın cebinden çalınan paralarla milyon dolarlık yatlar, uçaklar satın alabiliyor ve lüks içinde yaşamlar sürdürebiliyor. İsyan ediyorum.

ÜCRETLİ VE EMEKLİ ENFLASYON KARŞISINDA BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE EZDİRİLMEKTEDİR. HALKINI BU DENLİ SÖMÜREN BİR İKTİDAR DAHA ÖNCE GELMEMİŞTİR.”

Ücretlinin ve emeklinin cebinden yandaşa bu para transferi nasıl mı yapılıyor? Ülkenin kaynaklarının, vatandaşın, emekçinin, emeklinin alın terinin üzerine çöreklenen ve kanını emen bu 5’li çetenin devlete yaptığı yollar, köprüler, santraller, hastaneler gibi işlerin tamamı dolar ve euro üzerinden garantili! Santraller, hastaneler çalışsa da çalışmasa da, yolların ve köprülerin üstünden otomobil geçse de geçmese de bu ücretler halkın cebinden çıkıyor. Nasıl çıkıyor? İşte TÜİK oyunlarıyla çıkıyor. TÜİK gerçekte %31 olan enflasyonu %8.75 gösteriyor ve her ücretlinin, her emekçinin, her emeklinin alın terinden %22.25 çalıp 5’li çeteye aktarılıyor! Doymak bilmeyen bir soygun düzeni ile karşı karşıyayız.

CHP’nin her kademesinin; Milletvekillerinden Genel Başkan Yardımcılarına kadar, Parti Meclisi üyelerinden İl ve İlçe Başkanlarına kadar, gençlik yapılanmasından kadın kollarına kadar her bireyiyle Türkiye’nin her bölgesinde, alanda ve halkla iç içe olduğunu ve olmaya da devam edeceğini vurgulayan ZEYBEK sözlerini söyle tamamladı;
“Sultangazi’de olduğu gibi Türkiye’nin her yerinde halk sorunlarla uğraşıyor. Bugün Sultangazi’deyiz. Geçen hafta Erzurum’daydık, ondan önceki hafta Trabzon, Giresun, Ordu’daydık, geçen ay Bitlis, Bingöl, Muş, Adıyaman’daydık. Ondan önceki ay Kırıkkale, Çankırı’daydık. Önümüzdeki hafta Sivas, Erzincan bölgesinde olacağız, ağustos ayının ortasında Bayburt, Gümüşhane’ye gideceğiz. Biz CHP olarak her yerdeyiz. Halkla, esnafla, emekçiyle, emekliyle, kadınlarla, gençlerle, yaşlılarla buluşuyoruz. Toplumun her kesimini dinliyoruz, notlarımızı alıyoruz. Çünkü iktidar olduğumuzda memleketin sorunları neydi diye zaman kaybetmeyeceğiz. Sorunları şimdi tespit ediyoruz. Biz iktidar olacağız ve bütün sorunları çözeceğiz.

Halkımızdan beklentimiz şudur; Sandık geldiğinde vatandaş sandığa gitmeli, ülkeyi bu hale getiren mevcut yönetime dersini vermeli ve bu talan düzenini bitirmeli.