Son Dakika Haberler

Aldığın 250 Bin Doları Nereye Verdin?

Aldığın 250 Bin Doları Nereye Verdin?
Okunma : 85 views Yorum Yap

ChpgrupkemelCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün grup toplantısında yapmış olduğu çağrı ile Başbakan Erdoğan’ı köşeye sıkıştırdı.

Erdoğan’a Libyadan aldığı 250 bin doları hangi bağış vurumuna verdin, açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu acaba verdimi dedi. CHP Grubunda kürecik radar istasyonunu neden kapatmadığını soran ve Radarların sadece İsrail- İran füzelerinin erken uyarılması için kurulduğunu belirten küKemal Kılıçdaroğlu seninle istediğin yandaş- haram kanallarda istediğin şekilde kasımpaşalı gibi delikanlıca tartışmaya hazırım. gel tvde tartışalım karşıma çıkabilirmisin dedi

-BAŞBAKAN’A ÇAĞRIDA BULUNDU-

Şimdi ben ona çok net bir çağrıda bulunuyorum. Başbakansın. Devletin bütün imkanları elinde. Bir Kasımpaşalı gibi söyleyelim. Erkeksen senin istediğin havuz medyasında, pardon affedersiniz senin istediğin haram medyasında, senin istediğin gazetecilerle, sadece Sosyal Sigortalar Kurumunu görüşmek üzere oturalım. Sen soracaksın. İstediğin soruyu sor, arzu ediyorsan yanına Melih Gökçek’i de alabilirsin.
Çıkarız ben sadece sana bir soru soracağım. Ama sen sınırsız istediğin soruyu sorabilirsin. Her soruya verilecek cevabımız var, çünkü bizim alnımız kirli değil.

“BEN ONA SADECE BİR SORU SORACAĞIM”-

Ben ona sadece bir soru soracağım. Sen gittiğin Libya’ya. Libya’da insan hakları ödülü aldın. Sana 250 bin dolar para verdiler, sen dedin ki ben bu 250 bin doları hayır kuruluşlarına vereceğim. Sana sorum şu, önceden söylüyorum ki hazırlık yap, bizde gizli kapaklı işler yok. Adam gibi soru soruyoruz, adam gibi cevap isteyeceğiz.

-“SEN BU 250 BİN DOLARI HANGİ HAYIR KURUMUNA VERDİN”-

Sen bu 250 bin doları hangi hayır kurumuna verdin? Bu kadar basit. Çıkabilir mi televizyonlara, mümkün değil.

-“EĞER ERKEKSEN KARŞIMA ÇIKARSIN”-

O istediği kadar soru sorabilir. İstediği adamları yanına alabilir. Ben ona sadece bir soru soracağım, o kadar. Eğer erkeksen karşıma çıkarsın. Karşıma çıkarsın. Kıvırmak yok, arkadan konuşmak yok. Dersen ki sen de benim arkamdan konuşuyorsun, tamam, sen davet et, ben gelirim. İsrail konusunda mı gelirim, Gazze konusunda mı gelirim, Suriye konusunda mı gelirim, yolsuzluk konusunda mı gelirim, hangi konuda istersen ben gelirim. Çünkü bizim yolsuzlukla işimiz yok, yalan dolanla işimiz yok, malı götürmekle işimiz yok, memleketi pazarlamakla işimiz yok, kişisel kariyer peşinde koşmak gibi bir düşüncemiz yok. Biz sadece bu ülkede insanların huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Siyasetin ahlaklı olmasını istiyoruz.”

MİT TIRLARI

Adana MİT bölge başkanının haberi yok. TIR’ları yüklemişsin götürüyorsun. Bu tablodan hepimizin ders çıkarması gerekiyor. Nasıl ders çıkaracağız sandığa gideceğiz. Ya Ortadoğu bataklığına sürükleneceğiz, ya çıkacağız. Seçim kimin? Seçim yurttaşların. Kimse haberim yoktu demesin. Efendim orada silah vardı yoktu onu da demesin. O silahlar Türkmenlere gidiyordu, hayır efendim Türkmenler silah falan gittiği yok. Kimsenin de sahip çıktığı yok. Dosyada bunların hepsi var fotoğrafları, filmleri var. neden gizlilik kararı koyuyorlar? Vatandaş öğrenmesin diyor.
Orada insanlar öldürülüyor Gazze’de. Yakıtı bunlar veriyor. Ne yaptın sen? İsrail ile ticari ilişkilerini mi, askeri ilişkilerini mi kestin, hayır. Bak dedik Malatya’da Kürecik radar istasyonu var, radarı kapatırsın. Yapabilir mi? Kürecik’in yanına bile gelmiyor. Efendim diyor bu NATO’nun diyor. Yine yalan söylüyor 2014 sonunda NATO’ya devredilecek daha NATO’nun değil.

KÜRECİK OPERASYONU

10 Şubat 2012. ABD ile İsrail ortak bir tatbikat yapıyorlar, Kürecik istasyonuyla İsrail’deki benzerini haber konusunda bir aksama çıkar mı çıkmaz mı test ediliyor. Her türlü bilgi oraya aktarılıyor. O radar istasyonunun neden kurulduğunu çok iyi biliyoruz. İran ile İsrail arasındaki gerginlik nedeniyle, İran’dan atılacak füzenin önceden bildirilmesi gerekiyordu, kurulma nedeni bu. NATO’nun falan da değil. Ama yüreği yetmez, yapamaz bunu sadece konuşur. Cezalandıracaksan adam gibi karar alacaksın. Hep beraber arkanda dururuz. Erdoğan sözünü tuttu, Kürecik’i kapattı. Eyvallah. Yapıyor musun? Yapamıyorsun, o zaman konuşmayacaksın.
BM Güvenlik Konseyi toplandı, çağrıyı kim yaptı Türkiye mi? Hayır, Ürdün yaptı. Bakın türkiye dışlanmış durumda. Böyle bir tabloyu Türkiye hak etmiyor. 1,5 milyon Suriyeli Türkiye’de. Gazze’de bir dram yaşanıypr, Suriye’de de bir dram yaşanıyor, Türkiye’de de bir dram yaşanıyor. 81 ilden herhangi birine gidin Suriyeli bir dilenci çocuk göreceksiniz. O çocukları vatanından kim etti? O aileleler hangi gerekçelerle ayrıldılar? Silahla oraya militan sokan hangi ülkeydi? Yazık günah değil mi arkadaşlar. Gazze’de Suriye’de Türkiye’de dram var. ama sadece bir şey yapılıyor, sadece konuşuluyor.

EL KAİDE MİLİTANLARINA SİLAH GÖNDERİLİYOR

El Kaide militanlarına silah gönderiliyor, kan daha fazla aksın diye. Hepimizin oturup düşünmesi lazım. Ne oluyor bu ülkede diye.
Biz oyun kurucuyuz diyorlardı. Hangi oyunu kurdunuz siz? Bütün dünyanın oyuncağı oldunuz. Ben Türkiye adına üzülüyorum, onlar adına değil.
Mavi Marmara’dan sonra atıp tuttular. Sonra ne yaptılar? OECD üyeliğinde vetoyu kaldırdılar. Hani siz karşıydınız?

GEL SENİNLE SKK’YI KONUŞALIM

Ben ona çok net çağrıda bulunuyorum. Başbakansın, devletin bütün imkanları elinde.
Bir Kasımpaşalı gibi söyleyelim. Erkeksen, senin istediğin havuz medyasında… Pardon haram medyasında. Senin istediğin gazetecilerle, sadece SSK’yı görüşmek üzere oturalım. Sen soracaksın. İstediğin soruyu sor. Arzu ediyorsan yanına Melih Gökçek’i de alabilirsin. Çıkarız ben sana sadece bir soru soracağım. Ama sen sınırsız soruyu sorabilirsin. Her soruya verebilecek cevabımız var. çünkü bizim alnımız kirli değil.
Sen gittin Libya’ya. İnsan hakları ödülü aldın. Sana 250 bin dolar para verdiler. Sen dedin ki, hayır kuruluşlarına vereceğim. Sana sorum şu. Önceden söylüyorum ki hazırlık yap. Bizde gizli işler yok. Sen bu 250 bin doları hangi hayır kurumuna verdin? Çıkabilir mi televizyonlara? Mümkün değil. Eğer erkeksen karşıma çıkarsın.