Son Dakika Haberler

Ali Kemal'ler Dahi Kınıyor..Bu Rezalete Dur Denmeli..

Ali Kemal'ler Dahi Kınıyor..Bu Rezalete Dur Denmeli..
Okunma : 115 views Yorum Yap

Bayrakrazaleti

Mustaf Kemal İzmir de Yunanistan bayrağı önüne koyarlar ve üzerinden çigneyerek geçmesi beklenir. “Mustafa Kemal onlar bir hata yapmış bir milletin onuru olan bayrak çiğnenmez, ben onun hatasını tekrar etmem, bayrağı yerden kaldırın der..

Malesef bugün ülkemizde Türk Bayrağı ve Türk devleti dış güçler tarafından yeniden işğal edilmiş ve devletin sanayi varlıkları özelleştirme altında satılmış ve yine Kurtuluş Savaşındaki ingiliz işbirlikçileri olan o zamanda şeri din adamları ve tarikatlar tarafından bugün aynı oyunla  dış güçlerle ortak olarak aynı talana ve paylaşıma devam etmektedirler.

Ve Bugün Ülkemizde aynı güçlerin desteklediği Kurtuluş savaşındaki işbirlikçilerin devamı olan güçler ile bugünün Türkiyesinde Dış güçlerin kuklası durumda bulunan Teröristler ve Damat Ferit hükümeti dönemi gibi yaşanılan genel siyasi durum. Kurtuluş şavaşının Ali Kemalleri Gazeteciler. Ve bugün uzantıları olan yerel basın içindeki Cumhuriyetçi lere karşı yayın yapan “Ali Kemaller” yine aynı role soyunmuş ve görevlerini  devam etmektedirler..

Gazetecilikte kurallar vicdan karşısında kararlı olmayı gerektirir. Yaralıyı kurtaracakmısın . Yoksa resmini çekip iyi haber diyerek ölmesini bekleyeceksin..

Damat Ferit yandaşları Ali Kemallerin tarafımıza konu ettiği T.C kimliği kullanan lar bu haberi  kullanabilecekle mi?i doprultusunda  biz kulllandık. Merakımız ise resmi çektikten sonra ” Haberi yapanlar Türk Bayraklarını düzgün olarak kaldırmışlarmıdır.”

SİZ İNANIYORMUSUNUZ!!!!!

Şimdi size Ali Kemallerin kullanmamızı istediği haberi sunuyoruz….

Sariyer Manşet  Haberi

Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler’deki şantiyesinde Türk Bayraklarının çöpe atılması büyük tepkilere neden oldu. Gazetemizi arayan vatandaşlar Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu rezalete el atmasını istedi.

Sarıyer Belediyesi’nin bayraklarıyla beraber çöpe atılan Türk Bayraklarını gören Sarıyerliler adeta şok yaşadı. Etrafa yayılan bayrakları toparlamaya çalıştıklarını söyleyen vatandaşlar, “Bu yapılan büyük bir saygısızlıktır. Türk Bayrağı’na saygı göstermeyen bir zihniyetin bu vatana ve millete hiçbir faydası olamaz. Tabi belediye başkanının haberinin olmadığını düşünüyoruz. Bir an önce bu rezalete dur demeli ve o bayrakları çöpten almalıdır” diye konuştular. Çektikleri fotoğrafları mail olarak gönderen vatandaşlar bunun anayasal suç olduğunu da hatırlatarak, savcıları göreve çağırdılar.

Anayasada geçen suç tanımı : 
TCK.nun 145. maddesine göre: “Türk bayrağını veya Devletin diğer bir hakimiyet alametini tahkir kasdiyle bulunduğu yerden söküp kaldıran veya yırtan, bozan yahut diğer herhangi bir suretle tezlil eden kimse” ile “bayraktan başka herhangi bir şey
üzerinde bulunan milli renkleri tahkir kasdiyle bulunduğu yerden söküp kaldıran veya yırtan, bozan yahut diğer herhangi bir suretle tezlil eden” kimse cezalandırılır.
 
Hülya Avşar’ın TV’deki programında Türk bayrağı motifli balonları tekmelemesiyle başlayan tartışmalar, ‘Bayrak Kanunu’na muhalefet’ davasıyla yeni bir boyut kazanmış, Savcı, balonu tekmeleyen Avşar’ın yanı sıra üretici ve balonu satın alanlar için de 6 ay hapis istemişti.
 
SARIYER MANŞET’İN NOTU:
Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta isimlerinin başına ‘TC’ ibaresini koyan sevgili yandaş gazetecilerimiz, hassasiyetlerini bu konuda da göstermeleri adına özel haberimizi sayfalarında diledikleri gibi paylaşabilirler.