Son Dakika Haberler

Amerikalı Sanatçı“Manzara Sergisi” ile Çaykışla’daki Öğrencilere Umut Oluyor

Amerikalı Sanatçı“Manzara Sergisi” ile Çaykışla’daki Öğrencilere Umut Oluyor
Okunma : 135 views Yorum Yap

imageAmerika Birleşik Devletleri’nden eğitim için Türkiye’ye gelen ve ülkemizi çok severek yerleşmeye karar veren Nick Porcaro’nun Manzara Sergisi 3 – 14 Haziran tarihleri arasında Beyoğlu Galeri Rooms’ta ziyaretçilerle buluşuyor. Sergiden elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Çaykışla Fonuna aktarılarak öğrencilere umut olacak.

Amerikalı sanatçı Nick Porcaro 3-14 Haziran tarihleri arasında Beyoğlu Galeri Room’s’ta açacağı “Manzara Sergisi” ile sanatseverlerle buluşuyor. Porcaro’nun karakalem, suluboya, dolma kalem ve mürekkep teknikleri ile yaptığı resimlerin sanatseverlerle buluşacağı “Manzara” sergisi 3 – 14 Haziran tarihleri arasında Beyoğlu Galeri Rooms’ta sergilenecek. Sergiden elde edilen gelir ise TEV Çaykışla Burs Fonu ile 2010 yılında Sakarya Çaykışla’da açılan, 228 öğrencinin eğitim gördüğü TEV Esat Egesoy Bedia Başgöz İlkokulu ve Ortaokulu’nda okuyan öğrencilere umut olacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde burslu olarak eğitim görmek için ABD’den Türkiye’ye gelen ve yerleşen Nick Porcaro çok sevdiği kayınpederinin adını yaşatmak için vefatının ardından onun adına 2010 yılında Çaykışla’da TEV Esat Egesoy Bedia Başgöz İlkokulu ve Ortaokulu’nu yaptırdı. Şimdi de açtığı sergi ile Nick Porcaro, kurulduğu günden beri Türkiye’nin aydınlık geleceği için çalışan TEV’in Çaykışla Burs Fonu’na destek veriyor.

 

Tarih: 3 – 14 Haziran 2014

Yer: Galeri Rooms, Tomtom Mah. Kumbaracı Yokuşu, No:37/A Beyoğlu