Son Dakika Haberler

Amerika’nın kaos planı püskürtülecektir. Bülent Esinoğlu

Amerika’nın kaos planı püskürtülecektir. Bülent Esinoğlu
Okunma : 110 views Yorum Yap

BulentesinAmerika Türkiye’nin çıkarlarının Avrasya’da olduğunu biliyor. Amerika şunu da biliyor; Eğer Türkiye Amerika ile birlikte yaşarsa, hep kaybeden Türkiye olacaktır. Eğer Türkiye Amerika’dan kopar Avrasya’ya giderse, bölünmüş ve parçalanmış olarak gitsin. Düşünceleri ve planları budur.
Bu sebepten PKK gibi stratejik piyonunu, Türkiye’nin üzerine sürüyor. Ve PKK’yı intihara zorluyor.
Yaşadığımız son Ankara Kızılay katliamı, bu planın gereğidir.
Amerika’nın yeni planının, bölücülüğü ayakta tutmak için gericiliğe karşıymış gibi, taktik uygulamalardır. Sanki gericiliği 50 yıldır örgütleyip, Türkiye’nin başına getiren, sanki ABD değilmiş gibi…
TSK’nın stratejisi ise, önce bölücüğü durdurmak, bölücülüğü durdurdukça, kaos’un önüne geçmek.
24 Temmuz 2015’den beri, bu plan gayet iyi işliyor. Amerika’nın kaos yaratma planı zora giriyor. Silaha karşı silah kullanılınca, iç siyasette çok güçlüymüş gibi görünenlerin de, gerçek güçleri ortaya çıkıyor.
Terörden güç alarak siyaset yaptığını sanalar, geriledikçe gerçek siyaset de zeminine oturacaktır.
Bölücülükle savaş süreci ilerledikçe, bölücülüğe karşı kazanımlar devam ettikçe, 60 yıldır, Amerika’nın Türkiye’deki kazanımlarının hepsi gündeme gelecektir. NATO, Süper NATO, Amerika ile Gizli İstihbarat Anlaşmaları, vs.
Kemalist devrimlerinin, hangileri Amerika eliyle geriletildiyse, hepsi geri alınacaktır. Eğer dünya, aklın dünyası olacaksa bu böyle olacaktır.
Dün Ankara’da katledilen canlarımız için devletin istihbaratı yok muydu? Sorusunu soranlar, Amerika’nın Türkiye’deki 60 yıllık varlığını bilmeyenlerdir. Ya da bildiği halde bilmezden gelenlerdir.
Biz bir zamanlar provokasyonların arkasında Amerika var dediğimiz de, siz de Amerika’dan başka bir şey bilmez misiniz diyenler de, artık Amerika’nın Türkiye’deki varlığını anlamaya başladılar.
“Bizi kim koruyacak” diye manşet atan Mandacılar, Amerika’ya sesleniyorlar. Ey Amerika gel bizi kurtar.
Hatta açıktan şöyle ifade edenler var; Amerika gelsin Erdoğan’ı temizlesin. İyi temizlesin de, yerine kuracağı yönetim, Amerikancı yönetim olmayacak mıdır? Amerika temizlediyse, Amerika kendi hükümetini kurmayacak mıdır?
Amerika’nın koyduğu yönetim ülkeyi bölmekten vaz mı geçecektir?
Öyleyse bizim gericilikle mücadeleden önceki görevimiz, bölücülüğü önlemektir. Bölücülüğü arkamıza olarak, bölücülükle birlik olarak, gericilikle mücadele olmaz. Bunun anlamı; önce bölünmek arkasından, artık gücün kalmışsa, gericilikle mücadele etmek, demek olur.
Aslında bölücülüğü kendisi gericiliktir.
Yapılması gerekenler çok açıktır.
Birincisi topyekun savunma ilan etmektir.
İkincisi; Komşuda barış, komşularla barıştır. Bölge ülkeleri ile barış yaparak, bölgeye saldıran güçlere karşı birlik olmak ve savunma hattını genişletmektir.
Başka ülkelere terör ihraç etmemektir.
Hem bölücülüğü hem gericiliği yenmenin gerek şartları şimdilik bunlardır.
14.3.2016, bulentesinoglu@gmail.com