Son Dakika Haberler

ARACILARA, ÇANTACILARA, SİYASİ OYUNLARA ALET OLMAYIN.

ARACILARA, ÇANTACILARA, SİYASİ OYUNLARA ALET OLMAYIN.
Okunma : 170 views Yorum Yap

Sarıyer Gazetesi’nin yapmış olduğu “Acarlar’da iskan oyunu”! İsmet Acar’dan 30 milyon istendi, 16 milyona bağlandı” haberine istinaden ( E/52- D.6 ) daire sahibi olduğum  Acarlar Sitesi ” ile ilgili “Doğru ama Yönlendirmeli” habere istinaden yazıyorum. 

 30 Milyondan, 16 Milyona 15+1 indi haberi “Maksatlı Haber dir”

SARAYDA REİSLEMİ GÖRÜŞECEKTİK

Acarlar site sakinleri İSMET ACAR ve Belediye ile görüşmeyecekte “Saray’da Reis’le” mi görüşücek. Yandaşların siyasi oyununa gelen  binlerce site sakini 16 milyon fazladan para mı verecek.. 

MAKSATLI HABER – 

(Pınar Mahallesi’ndeki Sarıyer Belediyesi’ne ait binanın inşaatını yapan şirkete olan sözde borçların ödeneceği iddiasıyla istenen paranın ne şekilde tahsis edilmek istendiği ise anlaşılamadı.)

Kendi öz kaynakları ile yapılan binada Meclis üyesi olarak hizmet etmekteyim. Binanın borcunu, gelirini, giderini mecburiyetten iyi biliyorum. Bu iddia tamamen asılsızdır. Belediye bütçesi bakkal defteri değildir. bilahare “Resmi Bütçe” onaylanmıştır. ( Bütçe görüşmelerine gitmek lazım)…

1- Sarıyer Belediyesi’nden 3 önemli ismin (isimleri şimdilik bizde saklı) katıldığı özel kahvaltıyla başlayanpazarlık sürecinin ilerleyen aşamalarda iki kişi üzerinden yürütüldüğü sonrasında ise son noktayı Serdar isimli bir şahsın yaptığı pazarlıkla nihayete erdirildiği öğrenildi.

1- Binlerce nüfus olan bir yerde elbetteki görüşmeler olacaktır. Burası kocaman bir belde niteliğindedir. ( isimleri bizde saklı) tehdidi) (yapılan pazarlık) kişilerle değilde kimle konuşacak kiminle koklaşarak anlaşacaktık. Bu sitede ikamet eden biri olarak, meclis üyesinin kendi oturduğu (E/52 blok )  mahkeme kararı ile yıkım kararı olan, bu yıkım belediye başkanı Şükrü Genç tarafından  “uygulanmayan” binada bir site sakini olarak bu görüşmelerde bende olabilirdim. 

 “Pazarlık değil, Çözüm toplantıları”.   

Acarlar Sitesi sakini olarak  “İmar Barışına”” Yapı Kayıt Belgesi” adı altında soyguna dur demek için 30 bin TL vereceğime, 15 bin TL’ye bunu halledebilme imkanını kullanmıyacakmıyım. 

Bir meclis üyesi olarak mensubu bulunduğum belediye ile KENDİ EVİMİN DURUMUNU GÖRÜŞMEK YASAK MI? 400 bin nüfuslu Sarıyer halkı ile görüşüyoruz. Kendimiz için görüşmiyecekmiyiz.. 

TÜRKİYE’YE  İMAR BARIŞINI CANLI YAYINDA ANLATIYORUZ

Acarlar Toplantısı “ Site Sakinleri Genel Kurulu”

Sarıyer Belediyesinin tüm “ İmar Barışı Bilgilendirme Toplantıları” kayıt altındadır.  “Canlı Yayını bilakis ben yapmaktayım “ İzleyebilirsiniz.. 

Bütün mahalleler, siteler, gecekondu toplantıları “ Canlı Yayın’da” Türkiye genelinde izlendiği gibi  belediye tarafından “İmar ve İskan” durumları ada-parsellerine  göre çözüm yolları aranmaktadır. Bu yardım ve çözüm yolu alanen ve açık olarak beyan edilmekte, Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ve 200 kişilik ekibi tarafından  halkımıza belediye’de anlatılmaktadır. ( Canlı Yayın Kayıtlarını İzleyiniz) Detaylı bilgi edinmek için ayrıca gazetecilerde Belediye Başkanlık binası 2. katında her odadan bilgi alabilirler.

SEÇİMLERİ PARA İLE DEĞİL, SEVGİ VE DÜRÜSTLÜK İLE KAZANIYORUZ

2- “Formalite gereği Yapı Kayıt Belgesi için başvurun ancak parayı devlet değil biz alalım belediye olarak da iskanınızı önceden biz verelim” hesabıyla yapılan görüşmelerin devlet kasasına girmesi beklenen paranın seçim öncesi kullanmak amacıyla başka yerlerde değerlendirilmesi amaçlanıyordu. Ancak 7 Eylül’de Acarlar Sitesi’nde iş adamı İsmet Acar’ın da katılımıyla yapılan genel kurul toplantısında site sakinlerinin belediyenin bu teklifine tepki gösterdiği öğrenildi. 6 saat süren ve oldukça hararetli geçen site toplantısında “Sarıyer Belediyesi’nin madem iskan sorununu çözme imkanı varken yıllardır bu sorunu neden çözmediği” tartışma konusu oldu.

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve CHP’nin seçim bütçesi olarak böyle bir paraya ihtiyacı hiç olmamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi seçimleri para ile değil, sevgi, güven ve samimiyetle kazanmaktadır. CHP ve Şükrü Genç liderliğindeki yerel seçimlerin maliyeti, “Gülümseme, Kucak Dolusu Sevgi, Dürüstlük ve Hizmet Öncelikli ” iletişim projesi, parti adını kullanmadan yapılan siyasi başarı kazanma sanatıdır. 

2-A )   Acarlar Sitesinde yapılan toplantıda “ İsmet Acar katılmıştır” Doğrudur. Toplantı 6 saat sürmemiştir. 11.30 başlamış, 14.30 bitmiştir.  Ben ve ailem ordaydık. 

Aynı gün komşu site olan “Turyapı Sitesi’nde” Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Teknik Ekibi saat 13.30 da “ İmar Barışı Bilgilendirme Toplantısı” yapılmıştır. Acarlar Sitesi ve Turyapı İmar Barışı toplantı kayıtları mevcuttur..  

(Site toplantısında “Sarıyer Belediyesi’nin madem iskan sorununu çözme imkanı varken yıllardır bu sorunu neden çözmediği” tartışma konusu oldu.)

Kendi binamdan söz edeyim  2004 Yılında Acarlar Sitesinde en son inşaatı tamamlanan E/52 blok’un ilk sakinlerindenim. Bloğumuzun “Mahkeme Yıkım Kararı” vardır. Bu karar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in masasının üzerindedir, UYGULAMAMIŞTIR. Oysaki İmara aykırı bu binanın yapıladığı tarihte 20032004 yılında Sarıyer Belediye Başkanı AKP’den Yusuf Tülün’dür.  

2009 – 2019 yıllarında iktidarını sürdüren Şükrü Genç döneminde Acarlar Sitesinde blok inşaat yapılmamıştır. 

Acarlar Sitesi tarihini anlatmayayım. 

Uyum Kooperatifi, Acarlar Sitesi, İsmet Acar mahkemelerini yazmayayım. 

“Iskan sorunu neden diğer belediye başkanları döneminde çözülmemiştir”. Bir sorun mu vardır. 

Döneminde yapılan ve bu sitede oturan Belediye Başkanı Yokmudur? “İskanı niye halletmemiştir. “ 

16 MİLYON MU ÖDEYELİM. 30 MİLYON MU?

  “Belediye 16 milyonu alıp cebe atmak için kendince bir uyanıklık yapmış. Ancak belediyenin vereceği iskan belgesi ileriki aşamalarda iptal edilebilir. Acarlar Sitesi süreci belediyenin değil devletin açtığı yol üzerinden yürütmeli aksi halde telafisi olmayan ciddi sıkıntılar yaşanabilir”  

Gazete ve siyasi yandaşlar binlerce insanın yaşadığı, Güvelik kayıtlarında binin üzerinde aracın olduğu bu sitede, emekli ve İmar Barışı mağduru olan insanlar,  devletin “Siyasi Seçim Vaadi” ve ” Devletin İflasını Önlemenin Yolu” olarak kabul edilen bu yasanın “ek ilaveler olmazsa” vatandaşa birşey kazandırmayacağını bilmiyorlar mı? 

Acarlar Sitesinin süreci belediye imkanını kullanarak halledilebilecekken, neden aksine ısrar edilmektedir. 

İmar Barışı son maddesi şunu söylemektedir. “Kentsel dönüşüm kararı alındığında aldığınız belge geçersizdir”. demektedir.  Yani vatandaş  devlet “Acarlar Sitesinde kentsel dönüşüm kararı aldığında evimi yıkabilirsiniz taahüdünü vermektedir. Yerel gazete ve bu durumda bizim evimizi kurtaracakmıdır.

Her bir daire olarak Belediye Maliyesine yatırılan ve makbuzu alınan para nasıl rüşvet olarak kabul edilmektedir. 

Acarlar halkı bu oyuna gelmemelidir. Tüm mahallelerde, Zekeriyaköy’de ve Sarıyer’in genelinde şunu söylüyoruz. 

ACELE ETMEYİN. DURUMUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN “ADA – PARSELİNİZLE “ BELEDİYEYE GELİN YARDIMCI OLALIM. EKİBİMİZLE HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYORUZ. SİZDE YARARLANIN. 

ARACILARA, ÇANTACILARA, SİYASİ OYUNLARA ALET OLMAYIN.. 

2004 yılında “Biz bu daireyi, temiz, tapulu, sorunsuz satın almıştık”. Reyiz şöyle diyor, KANDIRILDIK”

 

Mustafa BALCI 

Sarıyer Times