Son Dakika Haberler

Ardahanlılardan Sarıgül’e Muhteşem Destek

Ardahanlılardan Sarıgül’e Muhteşem Destek
Okunma : 147 views Yorum Yap

ardahanBaşkanlığının Güven DOĞRUYOL’un yaptığı ARDAHAN İLİ DERNEKLER FEDERASYONU Şişli Salon Figaro’da Ardahan’ın 93.Kurtuluş yıldönümü için düzenlediği dayanışma gecesinde misafirlere yöresel yiyeceklerimiz kaz, çeçil peyniri, pişi ve tandır ekmeği ikram edildi.

Yaklaşık 1.500 kişi katıldığı gecede sahne alan ve birbirinden güzel oyunlarıyla geceye renk katan Kafkas Halk Dansları Topluluğu büyük alkış aldı.

Sunuculuğunu Meryem Kızılırmak’ın yaptığı Gecede Halk Müzik sanatçıları Özkan Aras, Burhan Yıldırım ve Mehmet Kılıç sahne alarak etkinliğe renk kattılar.

Gecenin açılış konuşmasını yapan federasyon başkanı Güven Doğruyol; 30 Mart yerel seçimlerinde hemşerilerimizin desteklenmesi noktasında uyarıda bulundu.

Federasyon üyelerini tek tek sahneye çağırarak teşekkür eden Güven Doğruyol , Ardahan’ın kalkınması, göçün durması, sınır kapılarımızın açılması , havaalanının faaliyete geçmesi , güçlü Ardahan lobisinin oluşması için hemşerilerimizi birlik ve beraberliği davet etti.
Öğüt Esenyurt’u işaret etti
Daha sonra konuşan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt” CHP Esenyurt Belediye Başkan adayı Gürbüz Çapan’a yapılan her şeyi gördünüz. Esenyurt için tüm Ardahanlılardan destek bekliyorum. Hepimiz birlik ve beraberlik içinde olmalıyız” dedi.

Geceye katılan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’e ARDA-FED Başkanı Güven Doğruyol gecenin anısına plaket verdi.

Sarıgül Yaptığı konuşmada “Bütün Ardahanlı dostlarımın desteğini bekliyorum. Geçen yaz aylarında Ardahan, Damal ve Göle’yi ziyaret ettim. Ardahanlıların sıcaklığını gördüm. Ben herkesin başkanı olacağıma söz veriyorum.
Bir çivi bir nalı bir nal bir atı bir at bir yiğidi kurtarır. O yiğit benim. Siz beni kurtarın , ben de Ardahan’ı kurtarayım.” dedi.
Daha sonra katkılarından dolayı plaket takdim edilen Ak Parti Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise hemşerilerinin yoğun ilgi ve alakalarına teşekkür etti.

Birlik ve beraberliğin önemine değinen Çelikbilek ” Bu gücümüzü hayatın her alanında kullanarak göç ettiğimiz memleketimize ve burada yaşayan insanlara katkı sunun. ” dedi.

CHP Esenyurt Belediye Başkan adayı Çetin Çapan ” Hepinize Gürbüz Çapan’ın selamlarını getirdim. Geçen seçimlerde bir tuzak kurarak Gürbüz Çapan’ın belediye başkan adaylığını elinden aldılar. Bu kez yine oyun yaptılar ama tuzağa düşüremediler. Ben aday oldum. Tüm Ardahanlı hemşerilerimizden destek istiyorum.” dedi.
MHP Küçük Çekmece belediye Başkan adayı Muharrem Yıldız İse ” Ben Küçükçekmece’ de Belediye Başkan adayıyım. Küçükçekmece ‘de hiçbir partide Kars Ardahan, Iğdırlı hemşerimiz aday değildir. Bu anlamda benim kazanmam için hepinizin Küçükçekmece ‘de desteğini bekliyorum.

Ayıca ikinci kez belediye başkanlığı elinden alınan Gürbüz Çapan’ın , kardeşi Çetin Çapan’ ın seçimi kazanması için herkes destek sunmalıdır. Esenyurt bizim namus meselemiz , herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.
MHP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Öztürk Balcı, ” Gün birlik günüdür. Gün dayanışma günüdür. Ben önce Allah’a , sonra partililerime ve hemşerilerimi güvenerek aday oldum. Hepinizden destek bekliyorum.” dedi.
DSP Ataşehir Belediye Başkan adayı Saadet Garan ise; Bir bayan olarak Belediye Başkan Adayı oldum. Kazanmam için bütün hemşerilerimden destek bekliyorum.” dedi.

Geceye;
Ardahan Milletvekili Enser Öğüt, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Esenyurt Belediye Başkan Adayı Çetin Çapan, MHP Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Muharrem Yıldız, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Damal Belediye Başkanı Gülcemal Fidan, MHP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Öztürk Balcı, DSP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Saadet Garan, Aykut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Kaya, Ardahanlı işadamı İmdat TATAR, İsa YUCAK, İstanbul’un ünlü avukatlarından Avukat Sema Kılıç, Avukat Müzeyyen Çiftçi, Bursa Kars Ardahan dernekler Federasyon Başkanı Recep Çohan, Başkan Yardımcısı Cihangir Karakoç, Bursa Ardahanlılar Dernekler Federasyon Başkanı Şinasi Güneş, Adını yazamadığımız Siyasi parti temsilcileri, İşadamları, İstanbul’da Kurulu 150 ye yakın Kars , Ardahan ,Iğdır’ın il, ilçe, köy dernek Başkan ve yöneticileri katıldı.

Gürbüz KÜPELİ- Erkan SARIKAYA/İstanbul/Siyasal Birikim